• Vianočný čaj

• Žiaci 7., 8. ročníka a Kvarty si pred Vianocami spríjemnili hodiny anglického jazyka.

Vo vianočnej atmosfére sa rozprávali o tradíciách, počúvali vianočné piesne a vypili teplý čaj.

Mgr.Mišková

• Vianočný pozdrav z ŠKD

• Vo štvrtok 21.12.2023 sa stretli všetky deti z ŠKD na CSŠ v Humennom , aby si priblížili vianočné zvyky,, predvianočným posedením pri stromčeku".

Rozprávali sme sa o zvykoch v ich rodinách a ako prebieha štedrá večera. Ochutnali sme oblátky s medom. Príchod malého Ježiška sme si priblížili pozeraním biblického príbehu o jeho narodení a spievaním kolied. Bola to,, ozajstná predvianočná nálada "a nechýbali ani,, darčeky". O skvelú atmosféru sa postarali aj praktikanti zo súkromnej pedagogickej školy, ktorí nám triedu pekne vyzdobili a zahrali na gitare. Prajeme všetkým:,, POŽEHNANÉ A  MILOSTIPLNÉ VIANOČNÉ SVIATKY A RADOSŤ Z BOŽIEHO NARODENIA". Vychovávateľky ŠKD

• Štvrtáci rozdávali radosť.

• Naši štvrtáci potešili svojimi piesňami a tancami  všetkých prítomných  v Dennom centre na Duchnovičovej ulici a tak spríjemnili predvianočný čas.

Fotky sú zverejnené so súhlasom Denného centra.

• Vianočná pohľadnica 2023

• Milí žiaci,

sme veľmi radi, že ste sa aj tento rok zapojili do súťaže ´Najkrajšia vianočná pohľadnica´ na tému Biblické vyobrazenie Vianoc.

Odborná porota v každej kategórii vybrala víťazné práce týchto žiakov:

-          za 1. stupeň ZŠ: Eva Vojtuňová, IV. A,

-          za 2. stupeň ZŠ: Stela Holúbková, VIII. A,  Rebeka Sura, VI. A,

-          za SŠ: Petra Vasiľková, sexta

Víťazom blahoželáme a ďakujeme všetkým zúčastneným za ich pekné práce.

• Okresné kolo vo futsale žiačok stredných škôl

• Naše žiačky boli znovu úspešné. V piatok 15. 12. 2023 sa odohralo okresné kolo žiačok stredných škôl vo futsale. Naše dievčatá po výborných výkonoch vybojovali pekné 2. miesto.

Srdečne blahoželáme.

• Commodore 64

• Na informatike to dýchalo históriou. Študenti kvinty spoznali pra-pradedka súčasných počítačov. Commodore 64 od americkej spoločnosti, bol najpredávanejší model osobného počítača všetkých čias. Na trh bol uvedený v roku 1982. Procesor MOS Technology 6510 bežal na frekvencii 1,02 MHz v NTSC verzii alebo 0,99 MHz v PAL verzii a 64 KB RAM. Využíval sa pri ňom programovací jazyk BASIC.

• Staviame, kódujeme...

• Piataci na hodinách matematiky kódovali, stavali, rozširovali obzor svojej priestorovej orientácie.

A veruže sa im darilo.

• Príbeh vianočnej ozdoby

• Niektorí z nás ozdobili vianočný stromček už začiatkom decembra. Iní si to nechávajú až na Štedrý deň. No jedno tieto stromčeky spája. Visia na nich nádherné vianočné ozdoby a gule. Máte doma aj vy ozdobu s príbehom alebo ozdôbku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu? Spája sa s ňou nejaký príbeh, či milá spomienka? Podeľte sa s nami! Ozdobu môžete priniesť do školy a ozdobiť ňou stromček pri kaplnke. Alebo môžete ozdobu odfotiť a fotku s príbehom zaslať p.učiteľke Taňkošovej.

Žiacky parlament

• Šiestaci v kine

• Dlho očakávané pokračovanie kultovej rozprávky, Perinbaba 2, prichádza do kín. Tak sme sa aj my vybrali za kultúrou. Sledovali sme príbeh Lukáša, syna Jakuba a Alžbetky, ktorý sa vydáva hľadať pravú lásku a šťastie. Na jeho ceste ho sprevádza psík Ucho, ochraňuje kmotra Perinbaba a do cesty neraz vstúpi aj stará Zubatá.

Mgr. Dominika Taňkošová a VI.A

• Basketbalový turnaj o pohár riaditeľa CVČ

• V piatok 8.12.2023 sa uskutočnil turnaj žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl v basketbale. Žiaci bojovali o pohár riaditeľa CVČ. Naši chlapci po výborných a bojovných výkonoch osadili pekné 3. miesto.Tešili sa z pohára a diplomu.

Srdečne blahoželáme.

• Ocenenie pre našu školu „Škola eTwinning 2023-24“ máme doma

• V uplynulých dňoch sa v kongresovej sále Úradu Žilinského samosprávneho kraja  konala Národná konferencia eTwinning 2023 „Inovácie a vzdelávanie“. Zúčastnili sa jej zástupcovia Národnej agentúry eTwinning Slovensko, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Žilinského samosprávneho kraja, pozvaní hostia, výhercovia Národnej súťaže eTwinning a zástupcovia škôl ocenených titulom Škola eTwinning 2023-24.

Sme hrdí na to, že medzi ocenenými školami bola aj naša škola. Bolo mi cťou prevziať toto ocenenie v mene našej školy  a všetkých zapojených etwiňákov z rúk Martina Krížariaditeľa odboru kurikula a inovácií vo vzdelávaní a sekcie predprimárneho a základného vzdelávania pri MŠVVaŠ.

• Na hodine slovenčiny netradične

• Pečenie a zdobenie perníkov nie je veru jednoduché. Dôležitá je nápaditosť malých cukrárov, tvar vykrojeného cesta, či spôsob zdobenia. Netradičná hodina o tradíciách a zvykoch sa niesla v znamení dobrej nálady a radosti z príchodu blížiacich sa Vianoc.

Mgr. Dominika Taňkošová a VI. A

• Najkrajší vianočný perník

• Medovníky a perníky patria medzi typické vianočné pečivo všetkých čias. Ich história siaha až do starovekého Ríma, kde ľudia zistili, že cesto, do ktorého pridajú med, môžu pekne tvarovať a po upečení zostáva dlhšie čerstvé. Aj preto sa Vianoce v mnohých našich domácnostiach nezaobídu bez dekorácií z tohto voňavého cesta. Zažite aj vy pravú vianočnú atmosféru, upečte perník v podobe vianočnej ozdoby a rozvoňajte spolu s nami priestory našej školy. Perníkmi a medovníkmi ozdobíme stromček pri vchode do kaplnky. Upečené medovníky odovzdajte pani učiteľke Taňkošovej v zborovni na 1. poschodí.

Mgr. Dominika Taňkošová