• Recyklácia odpadového materiálu

• Žiaci z 3. oddelenia ŠKD vyrábali z odpadového materiálu. O ich nápaditosti a šikovnosti svedčia výrobky, ktoré znázorňujú dopravné prostriedky.

pani vychovávateľka Olinka

• „VIDEO – SPOMIENKA“ NA ODPUST ŠKOLY

• Pozrite si "krátke video" – spomienku na nedávnu slávnosť v škole. Žiaci ZŠ a OG ju akčne prežili športovými turnajmi.

Zachytili to naše digitálne prístroje: mobil a dron ROBOMASTER TT.

• Úspech na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku

• V najťažšej kategórii mladších žiakov 1C – anglofónni žiaci, ktorí majú rodičov rodených hovoriacich alebo strávili nejaký čas v anglicky hovoriacej krajine, sme sa umiestnili veľmi vysoko. Žiačka kvarty Ivana Mihaľková obsadila v krajskom kole vynikajúce 4. miesto. V konkurencii 22 súťažiacich celého Prešovského kraja vynikajúco zvládla úlohy zamerané na počúvanie, čítanie, použitie jazyka, ale aj rozprávanie, hoci vo Veľkej Británii strávila krátky čas ako veľmi malá. V časti ústny prejav – interakcia bola dokonca najlepšou zo všetkých súťažiacich.

Ďakujeme jej za reprezentáciu našej školy a prajeme jej aj naďalej veľké nadšenie pre anglickú literatúru a jazyk.

• Korčuľovanie 2023

• Pozrite sa, akých máme šikovných žiakov, skvelých učiteľov, láskavých rodičov i starých rodičov. Ďakujeme za požehnaný čas.

I. stupeň ZŠ

• Dokázali sme

• Poznáte Ludolfovo číslo π?

Naši žiaci z tercie ho nielen poznajú, ale ho dokázali.

• Koncert + nocovačka

• Deti boli spolu s učiteľkami a pani riaditeľkou na koncerte FÍHA tralala a potom mali predškoláci nocovačku v MŠ. Pred nocovačkou sme boli v detskom ihrisku Eifelko a tom sme si dali spolu večeru.

• Korčuľovanie

• Opäť je tu čas, keď si naši žiaci a učitelia obuli korčule a hor sa na klzisko. Pohyb, radosť, bojovnosť, trpezlivosť našich žiakov - to je to pravé korčuľovanie. 1. a 2. deň.

• Sme najlepší v okrese🥇

• Na  okresnom kole Dejepisnej olympiády v kategórii D našu školu reprezentovala Emmka Grundzová z tercie.  Emmka vo svojej kategórii získala výborné 1. miesto a postúpila na krajské kolo. Tento ročník DO je zameraný na oblasť vedy a techniky.  Emmka nám ukázala, že ani dievčatá sa v tejto oblasti nestratia.

Emmke srdečne blahoželáme a držíme jej palce na krajskom kole.

Mgr. Kavčaková

• KARNEVAL

• V závere fašiangového obdobia sa žiaci I. stupňa ZŠ zabávali na našom tradičnom karnevale. Nechýbali tanec, súťaže, spev či tombola. Pozrite sa, ako nám bolo veselo.

I. stupeň ZŠ

• Fašiangy v ŠKD

• Fašiangy, ktoré sú časom dobrej nálady a zábavy sme v ŠKD prežili veselo. Vyrábali sme fašiangové masky, klobúky, vyzdobili triedu a v každom oddelení sme usporiadali tradičnú fašiangovú veselicu. Nechýbalo občerstvenie, smiech, súťaže a dobrá nálada.

pani vychovávateľky ŠKD

• Naozaj viete čo je dron?

• Dron môže byť:
              - diaľkovo alebo autonómne riadené bezpilotné vozidlo najmä lietadlo a loď, ale často aj pozemné vozidlo,
              - diaľkovo riadené bezpilotné lietadlo,
              - robot riadený počítačom.

Jednou zo zaujímavých činností krúžku #IT_s_IT# (Aj TY s Aj TY) je aj lietanie s dronom a jeho programovanie. Chlapci sa zoznámili s aplikáciami Tello, Tello EDU a DroneBlocks, ktoré umožňujú presne riadiť let dronu.  Ktovie, ako to bude vyzerať o 20 rokov?

Mgr. Jaroslav Rovňák

• Náš vynález sa stane skutočnosťou

• Ako škola poskytujeme žiakom možnosť nielen snívať o veciach ešte nevymyslených, ale aj možnosť navrhnúť si svoj vlastný vynález. Tak sa udialo začiatkom školského roka, keď k nám prišli odborníci z Technickej univerzity z Košíc. Naši šikovní žiaci plní fantázie a tvorivosti ich zasypali svojimi nápadmi. Včera sme ich navštívili my. Náš vynález naprojektovali a predstavili nám jeho riešenie, ktoré naši malí odborníci pripomienkovali. Ich cenné postrehy pomôžu študentom našej partnerskej strednej školy pri ich výrobe.

A čo to vlastne bude za vynález? To vám zatiaľ neprezradíme, ale po zrealizovaní radi osobne predstavíme.

• Slávnosť svätých Cyrila a Metoda – patrónov našej školy

• V tomto školskom roku si naša škola pripomína 30 rokov od svojho založenia.

Na dnešnú odpustovú slávnosť sme sa pripravovali modlitbou deviatnika už od minulej nedele. Dnešná slávnosť patrónov školy, svätých Cyrila a Metoda, sa začala odpustovou sv. omšou vo Farskom kostole Všetkých svätých, ktorú celebroval náš školský kaplán Mgr. P. Pasternák.

V homílii sa dotkol nosnej témy dnešného dňa „Daj mi vieru“ a priblížil potrebu živej viery pre každodenný život kresťana, nielen dospelého, ale aj dieťaťa a študenta. Viera dáva život a prináša radosť a nádej, bez nej strácame základ nášho bytia a stávame sa ľahko zraniteľnými.

Po návrate do školy sme sa posilnili pri agapé, ktoré pripravili jednotlivé triedy (a mamičky našich žiakov 🙂), za čo im patrí úprimná vďaka.

Nasledovali dva bloky workshopov s pozvanými hosťami.

Žiaci prvého stupňa ZŠ so záujmom počúvali nevšedné zážitky skutočného misionára a vlastnoručne vytvárali výrobky v tvorivých dielňach.

Žiaci druhého stupňa ZŠ sa venovali spoznávaniu umenia tanca, spoločenskej etikete stolovania, športovému zápoleniu a poznávaniu krásy liturgickej služby pri svätej omši.

Našich stredoškolákov siedmi pozvaní hostia obohatili podnetmi pre posilnenie viery v ich osobnom živote a uvažovali aj o aspektoch dobrej prípravy pre vytváranie vlastnej rodiny.

Dnešný slávnostný deň sme ukončili modlitbou a požehnaním a rozchádzame sa do svojich rodín naplnení radosťou, peknými zážitkami a túžbou nasledovať vo svojom živote príklad vernosti a vytrvalosti našich patrónov – svätých Cyrila a Metoda. Nech nám od Nebeského Otca vyprosujú tie dary, ktoré pre svoj život najviac potrebujeme.

Svätí Cyril a Metod – orodujte za nás!