• Drahí rodičia, milí mladí priatelia!

Ako riaditeľka Cirkevnej spojenej školy v Humennom chcem v prvom rade vyjadriť veľkú vďaku za možnosť pozdraviť Vás a tiež vyjadriť svoje poďakovanie za Vašu doterajšiu priazeň.

Naša cirkevná škola pamätá na skutky misionárov – sv. Cyrila a Metoda, preto sa zo všetkých síl snažíme byť pokračovateľmi v ich misijnom diele. Aj my sa hrdo hlásime k ich odkazu. Rozvíjame cirkevné spoločenstvo tak, že z neho mladí ľudia odchádzajú posilnení na duchu, bohatí na vedomosti a pripravení na službu spoločnosti. Veríme, že týmto naša škola bude aj naďalej rásť a stane sa čoraz príťažlivejšou pre širokú verejnosť.

Päť pilierov našej školy.

1. Intelekt – dôležitosť vzdelania a vedomosti,
        2. Kreativita – aby sme niečo tvorili,
        3. Šport – pohyb, úcta k svojmu telu,
        4. Spoločenstvo – byť vo vzájomnom kontakte.
        5. Osobný duchovný život – mať živé priateľstvo s Bohom

Cirkevná spojená škola na Duchnovičovej ulici v Humennom  je nielen miestom na odovzdávanie  vedomostí, ale aj oblasťou a priestorom, kde sa človek učí byť človekom v každodenných situáciách.

Cirkevná spojená škola za posledné tri roky prešla veľkou premenou:

• Nové šatne, zmodernizované triedy, novovybavená učebňa informatiky, knižnica, zrekonštruovaná telocvičňa a kompletne vybavená školská kuchyňa, ktorá varí zdravo a chutne, a mnohé ďalšie nové učebne.

Je to škola rodinného typu, ponúka možnosť vychovávať, vzdelávať a podporovať Vaše dieťa už od najútlejšieho veku – od materskej škôlky. Po nástupe na základnú školu žiaci pokračujú v rozvíjaní myslenia a tvorivosti napr. na hodinách matematiky, kde sa využíva  Hejného metóda. Vyučovanie matematiky Hejného metódou vyzbrojí žiaka schopnosťou kriticky myslieť, analyzovať rôzne problémové  úlohy. Škola je zameraná na aktuálne potreby vo vzdelávaní, preto kladie dôraz aj na výučbu cudzích jazykov – ETwinning, ktorý podporuje inovatívne vzdelávanie  formou projektového vyučovania a komunikácie v anglickom jazyku. O pripravenosti žiakov a študentov svedčia aj umiestnenia na krajských kolách. Podporujeme kreativitu, vlastnú tvorbu a umelecké cítenie – to všetko žiaci dávajú ďalej prostredníctvom divadelných či kultúrnych predstavení. Škola žiakom ponúka možnosť rozvíjať potenciál v rôznych súťažiach, najnovšou je – DofE, aj naši študenti získali medzinárodné ocenenie vojvodu z Edinburghu.  Ako jediná z humenských škôl sa zapája do európskej súťaže – Euroscola, kde sa študenti viackrát umiestnili na popredných miestach a ich odmenou  bola návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Svojich žiakov podporujeme  v túžbe po objavovaní nového a spoznávaní cudzích krajín. Navštívili už mnohé krajiny, ako je Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko, Švajčiarsko, Poľsko, Maďarsko, mnohí z nich boli dokonca v Izraeli.

Jedinečnosť našej školy spočíva aj v existencii 8-ročného gymnázia, na ktorom môžu žiaci 5. ročníka pokračovať až do ukončenia strednej školy.

Aj pre deviatakov dáva možnosť pokračovať vo vzdelávaní na 4-ročnom gymnáziu.

Žiakom ponúkame modernú informatickú miestnosť, tabletovú miestnosť, novú čitáreň s množstvom nových kníh, ktoré boli zakúpené prostredníctvom projektu Čítame radi, čaká ich vynovená telocvičňa či jedáleň.

Počas týchto rokov štúdia žiakov a študentov sprevádzajú pedagógova, ktorí zohľadňujú individuálne potreby každého jedného žiaka. Každý žiak či študent je súčasťou tejto školskej rodiny...

Máme víziu, aby sa naša škola stala komunikačným centrom. O to viac, že sme cirkevná škola. V poslednom období sa veľa rozpráva o obmedzeniach, o osamotení, o izolácii. Zdá sa, že to súčasná situácia len jasnejšie ukázala.

Azda najväčšími VÝHODAMI ŠKOLY sú:

• kvalitné vzdelávanie
        • dobrá lokalizácia školy v rámci centra mesta
        • ponúknutý bohatý duchovný život
        • otvorenosť pre študentov i rodičov

Je preto nesmierne dôležité spomenúť a zhrnúť základné HODNOTY A DANOSTI ŠKOLY, ktorými sú:

• sprostredkovanie poznania Boha a živej viery v Neho cez mnohé atraktívne duchovné aktivity
        • ponúknutá odbornosť v duchovnej či intelektuálnej oblasti na dosiahnutie čo najväčšieho rozvoja osobností žiakov
        • familiárnosť v oblasti vzťahov, kde môžu študenti nájsť základné rodinné prvky – dôvera, otvorenosť, prijatie, ľudský prístup, zdravá náročnosť a pod.
        • vyučovanie cudzích jazykov na veľmi vysokej úrovni
        • zavádzanie vždy nových učebných metód a využívanie moderných inovačných prvkov
        • nepretržitá možnosť prijatia sviatosti zmierenia, príprava na prijatie sviatosti birmovania a duchovné obnovy či výlety tried mimo škôl (aj do zahraničia), ktoré sú ponúknuté i rodičom

VOĽNÝ ČAS študentov je možné tráviť veľmi rozumne a efektívne v tzv. „ŠTUDENTSKEJ ČAJOVNI“, pri mnohorakom výbere krúžkov a najmä vo vždy otvorenej Kaplnke sv. Cyrila a Metoda.

Azda je potrebné spomenúť, že najväčším potvrdením týchto slov sú už naši absolventi, ktorí sú v značnej miere úspešní v rôznych oblastiach praktického života.