• Materská škola sv. Terézie

• Prvá svojho druhu v našom okrese

• Cirkevná materská škola (CMŠ) sv. Terézie z Lisieux

Ide vôbec o prvú cirkevnú materskú školu nielen v meste, ale aj v okrese. Slávnostné bola otvorená  5. septembra 2016.

Budova CMŠ je v areáli Cirkevnej spojenej školy (CSŠ) na Duchnovičovej ulici. „Výhodou tohto umiestnenia je fakt, že deti majú svoje priestory v samostatnej budove, ale pre svoj ďalší rozvoj a rast môžu využívať aj priestory školy, ako sú telocvičňa, kaplnka, tabletová učebňa, jazyková učebňa, atď…“.

Kapacita CMŠ je 24 detí, ktoré tvoria jednu triedu so zmiešanou vekovou skupinou od 2 do 6 rokov veku dieťaťa. Záujem rodičov o umiestnenie svojho dieťaťa do našej CMŠ je stále narastajúcí a od roku 2019 bola kapacita triedy pravidelne každý rok naplnená.

Cirkevná materská škola sv. Terézie z Lisieux vzdeláva podľa štátneho vzdelávacieho programu.  „Chceme rozvinúť aj spoluprácu s odborníkmi, ako sú psychológ, pediater a logopéd. Výučbu anglického jazyka zveríme skúsenému lektorovi a cez tvorivé dielne podporíme aj umelecké zručnosti.“

Svojím pôsobením vytvárame prostredie naplnené láskou, starostlivosťou, priateľstvom s rešpektovaním jedinečnosti každého dieťaťa a akceptovaním jeho potrieb. Pokračujeme v tradíciách od jej založenia, rozširujeme poznatkový systém v duchovnej oblasti.

Súčasťou propagácie MŠ je prezentácia na verejnosti, v ktorej je premietnutá koncepcia školy. Dosiahnuté úspechy odrážajú spoločnú prácu pedagógov a rodičov, ktorým záleží na hodnote vzdelávania, láske k ľuďom a Bohu.