• 1992 - 1997

• Zrod školy – ZŠ sv. Cyrila a Metoda

1. 9.  1992 sa po prvýkrát otvorili brány novej školy. Novej nie budovou, ale koncepciou, myšlienkou a učebným plánom. Prvej a jedinej školy s náboženským zameraním v Humennom, ale ďalšou v spoločenstve pedagógov na Slovensku, ktorých poslaním nie je len naučiť učebnú látku, ale hlavne vychovávať v duchu lásky, viery a kresťanského vyznania.

Pri tejto slávnostnej príležitosti sa zišlo veľa významných hostí – ľudí, ktorí sa svojou obetavosťou a presvedčením významnou mierou zaslúžili o otvorenie školy. V tento deň pod vedením vtedajšieho pána dekana a dnes už rožňavského diecézneho biskupa Mons. Stanislava Stolárika vznikla naša škola s názvom ZŠ sv. Cyrila a Metoda.

Posviacka školy sa konala 31. mája 1993. Tento deň začal slávnostnou sv. omšou, ktorú slúžili pomocný biskup Bernard Bober a Milan Chautur, dekani Stolárik, Roško a ďalší kňazi.

Srdce školy – školská kaplnka

28. júna 1996 na Slávnosť sv. Petra a Pavla sa konala posviacka Školskej kaplnky sv. Cyrila a Metoda – patrónov školy. Slávnostnú bohoslužbu celebroval pomocný biskup Mons. Bernard Bober.