• Netradičný deň

• Deň odovzdávania výpisov polročnej klasifikácie mal nedratičný nádych. Žiaci nášho gymnázia sa opäť raz zapojili do boja o putovný pohár vo volejbale. Družstvá predviedli pekné herné výkony za podpory svojich spolužiakov a búrlivého potlesku.

Víťazom sa stala trieda septima, 2. miesto obhájila trieda IV. AG a 3. miesto trieda III. AG.

Budúci školský rok sa tešíme na všetky triedy, ktoré sa turnaja zúčastnia a pokúsia sa získať Putovný volejbalový pohár a následne poraziť neporaziteľný team…

Volejbalu zdar!

• Opäť víťazíme - okresné kolo Olympiády z ANJ

• Aj tento rok máme úspechy v anglickom jazyku. V okresnom kole Olympiády z anglického jazyka sa naši žiaci presadili v silnej konkurencii škôl a obsadili krásne miesta:

Juliana Pristašová (trieda VI. A) - 2. miesto v kategórii 1A

Lucia Ganajová (trieda oktáva)  - 2. miesto v kategórii 2B

Katarína Polanská (trieda sexta) - 3. miesto v kategórii 2A

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu!

Mgr. Adela Antolíková

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 18. januára 2023 sa konalo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Naši žiaci z osemročného a štvorročného gymnázia reprezentovali našu školu v dvoch kategóriách 1B vo Vranove nad Topľou a 2A v Sabinove. V obidvoch kategóriách dosiahli pekné umiestnenia.
              V kategórii 1B:

2. miesto – Peter Čabala (tercia)
              3. miesto – Dominika Vasiľková (tercia)

V kategórii 2A:

2. miesto – Martin Kuľha (kvinta)
              3. miesto – Tamara Ištoková (II. AG)

Žiaci z 2. miesta postupujú do krajského kola súťaže.

Všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za vynaložené úsilie a snahu pri príprave a postupujúcim želáme veľa úspechov v krajskom kole.

Vaše nemčinárky

• Škola, ktorá učí a vychováva deti k hodnotám

• V piatok naša školská kaplnka privítala žiakov 1., 2. a 3. ročníka ZŠ, ktorí prežili požehnaný čas na duchovnej obnove. Pripravil ju náš školský kaplán, otec Peter Pasternák, v spolupráci s triednymi učiteľkami. Cez príbehy a prácu so Sv. písmom priblížil žiakom, čo je to uzdravenie, ako uzdravuje Ježiš, prečo potrebujeme byť uzdravení Ježišom... Súčasťou obnovy bol aj spev, tanec, ukazovačky, ale aj hry, ktoré boli zamerané na rozvíjanie spolupráce a vzájomného spoznávania sa. Nechýbal ani „belgičák“, či množstvo tvorivých aktivít v triedach. Čas detí sme naplnili dobrom, ktoré môžu ďalej šíriť vo svojich rodinách.

Aj to je poslanie našej školy.

I. stupeň ZŠ

• Cítiš sa bezpečne na Internete?

• Blíži sa Deň pre bezpečnejší internet – 7. február.

Aj napriek mnohým informáciám o internetových nástrahách je to stále aktuálna hrozba.

Naši siedmaci, žiaci tercie a kvarty si preto pripomenuli niektoré pravidlá, ktoré zvyšujú bezpečnosť mobilov, počítačov a ochranu osobných údajov.

Vytvorili zaujímavé projekty – plagáty v rôznych aplikáciách.

Mgr. J. Rovňák

• Great Adventure with Venture

• Týchto 15 mladých tínedžerov z kvarty, Cirkevnej spojenej školy v Humennom sa vybralo na great adventure s „Venture: The Bible Timeline for High School“, ktorého autorom je Mark Hart, od amerického vydavateľstva Ascension.

Sme nesmierne vďační vydavateľstvu Ascension za to, že našim žiakom poskytlo elektronický prístup.

Ďakujeme tiež p. kaplánovi Petrovi Kuriškovi za to, že inicioval túto výnimočnú aktivitu a za jeho obetavý prístup.

• Na technike prakticky

• Naši ôsmaci a deviataci pracujú na hodinách techniky aj prakticky. Spolu sa učíme vysievať semená zeleniny, tak sa pripravujeme na nadchádzajúcu sezónu. Sadíme aj africké fialky a muškáty, rozmnožujeme rastliny nepohlavne a učíme sa starať aj o izbové rastliny.

Spolu sa tešíme na ďalšie aktivity a zručnosti do života.

• Čítanie beletrie na hodinách angličtiny

• Žiaci tercie si podľa vlastného výberu zvolili klasické, známe, ale i menej rezonujúce kratke verzie známych románov a noviel a prepracovali to do sumárov, ktoré na hodine angličtiny odreferovali spolužiakom.

Takýto spôsob učenia jazyka je nielen motivujúci, ale aj veľmi prínosný pre každého jedného študenta. Well done tercia!

Do knižnice k nám môžete prísť aj vy ostatní, ak vás to navnadilo. You are more than welcome !

Mgr. Ľuba Krajňák

• Predstavujeme vám

• Žiačka Dominika Vasiľková (tercia) sa už od malička venuje plávaniu v Plaveckom klube Chemes Humenné. Plávať začala približne od šiestich rokov. Odvtedy poctivo trénuje štyrikrát do týždňa. Pre lepšiu kondíciu v súčasnosti absolvuje trikrát týždenne aj ranné tréningy. Zúčastňuje sa na rôznych súťaží doma i v zahraničí. Túto zimnú sezónu v 1. a 2. kole v kategórii starších žiakov sa stala päťnásobnou majsterkou východného Slovenska v disciplínach 200 m motýlik, 400 m poloha, 1500 m voľný spôsob a dvakrát vicemajsterkou. Na medzinárodných pretekoch v Poľsku v Lešku a Rzeszówe si vyplávala dve 3. miesta. Svoj klub reprezentovala aj na Majstrovstvách Slovenska, kde sa vo veľkej konkurencii 4-krát umiestnila v TOP desiatke. Vyplávala si 5. miesto 400 m poloha, 8. miesto 200 m prsia a dvakrát sa umiestnila na 10. mieste v disciplínach 200 m motýlik a 200 m poloha.

A teraz zopár slov od Dominiky:

„K plávaniu som sa dostala vďaka staršej sestre Petre, ktorá už na plávanie chodila. V klube sme veľmi dobrý kolektív, mám tam skvelých kamarátov a trénerov. Napriek tomu, že niekedy je plávanie drina, mám z neho radosť a som rada, že mám stále čo robiť. Dokonca aj cez prázdniny, keď chodíme na plavecké sústredenia, kde je najväčšia sranda a zábava. Všetkým vám plávanie odporúčam.“

Dominika, ďakujeme ti za inšpiráciu a ukážku toho, že ak sa chce, tak sa dá dosiahnuť všetko. Prajeme ti veľa ďalších úspechov v plávaní. Si naša hviezda.