• Gesunde Lebensweise 🍎🥦🥕

• Na hodinách nemeckého jazyka sme si aj tohto roku pripomenuli Deň zdravej výživy konverzáciou na tému zdravého životného štýlu v triede II. AG, III. AG aj v triede Oktáva a Kvinta. Žiaci Septimy riešili aj možnosti prevencie a liečby v prípade chorobných príznakov ochorení. Aktuálne témy, ako žiť zdravo, ako niečo zmeniť vo svojom živote k lepšiemu, ako neškodiť svojmu telu, je potrebné si pripomínať neustále.

• Malí hrdinovia CSŠ

• Výzva Svätého Otca Františka adresovaná všetkým ľuďom na Zemi,  chrániť životné prostredie a neplytvať, prostredníctvom encykliky LAUDATO SI sa stala inšpirujúcou aj pre našich malých prvákov.

Žiaci z 1.A, ktorí si za svojho patróna zvolili práve sv. Františka, ktorého charakterizuje mimoriadna láska k chudobným, ale aj k prírode a zvieratám sa rozhodli konať a ukázať aj svojimi konkrétnymi skutkami, že im na životnom prostredí veľmi záleží.

Mgr. Lenka Mocáková

• Deň zdravej výživy

• Trieda Sekunda sa zapojila do Dňa zdravej výživy, ktorý si pripomíname 16. októbra, svojou aktivitou na hodine Biológie. Z aktuálnej ponuky letákov obchodných domov vyhľadali tipy na zdravé raňajky, zdravý obed a zdravú večeru. V rámci finančnej gramotnosti si mohli porovnať cenové ponuky obchodných reťazcov a vyrátať, koľko financií ich to bude stáť. Nesmieme zabúdať, že to, čo do svojho tela investujeme, musí byť prospešné nášmu zdraviu. Preto na túto skutočnosť myslime každý deň, nakupujme s rozvahou a snažme sa stravovať rozumne.

• Privítanie sovičiek v ŠKD

• Naši noví prváčikovia mali v ŠKD svoj veľký deň. Dňa 7.10. sme ich oficiálne privítali medzi nás, deti školského klubu. Nedočkaví prváčikovia nevedeli čo ich čaká. Deti spĺňali rôzne úlohy pri ktorých im pomáhali aj kamaráti z iných oddelení. Navzájom sa povzbudzovali potleskom. Každý si odniesol prekvapenie a dúfame, že aj pekný zážitok. Sľubom klubára sme sa rozlúčili a popriali prváčikom veľa pekných chvíľ strávených medzi nami.

Vychovávateľky ŠKD

• Okresné kolo v cezpoľnom behu

• V piatok 8. 10. 2021 sa uskutočnilo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok základných a stredných škôl nášho okresu. Naše žiačky v súťaži družstiev v kategórii stredných škôl obsadili pekné 3. miesto. Súťažiacim srdečne blahoželáme.

• Naše úspešné krasokorčuliarky

• Včera aj dnes sme mali možnosť pookriať na celoslovenskej súťaži v krasokorčuľovaní - Humenská korčuľa 2021. Krásne umiestnenia v silnej konkurencii 91 súťažiacich si vybojovali aj naše žiačky. Chiara Kováčová zo 4. ročníka získala 8. miesto a Katarína Kováčová z tercie osemročného gymnázia je hrdá na 7. miesto. Sestry reprezentujú klub KK Krasow Humenné.

Obidvom dievčatám gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

• Agapé

• Nie sme len škola. Sme rodina.

Pravidelne budujeme naše vzťahy v triedach vzájomnou pomocou, porozumením, radostným prežívaním spoločných chvíľ a slávením triednych svätých omší.

• Sme EKO škola

• Ako škola sa nestaráme sa len o seba. Záleží nám na životnom prostredí, v ktorom žijeme. Preto sme sa rozhodli oficiálne zapojiť do projektu Eko Alarm, ktoré realizuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICAV školskom roku 2021/2022 naučíme žiakov, študentov a ich rodiny zodpovednejšie triediť odpad, dbať na recykláciu, snažiť sa minimalizovať množstvo vyprodukovaného odpadu. Získali sme 54 recyklačných nádob určených na papier, plast a komunálny odpad, ktoré rozmiestnime do každej triedy.

Hor sa do záchrany životného prostredia!

Mgr. M. Drábová

• Tréning už zajtra !

• ZAJTRA - v stredu 6.10.2021 sa uskutoční tréningové kolo v informatickej súťaži iBobor pre tých žiakov, ktorí prejavia záujem prostredníctvom prihlásenia sa cez EduPage. Čakajú na vás nové typy úloh a iný spôsob výberu odpovedí, resp. interaktivity úloh, aký bol doteraz. Preto neváhajte a zúčastnite sa treéningového kola.  Viac u svojich učiteľov informatiky.

• Jazyky a 5.A :)

• European day of languages si piataci pripomenuli prostredníctvom rôznych aktivít. Pomocou interaktívneho
              detského slovníka všetkých jazykov Európskej únie cestovali po Európe a spoznávali viaceré výrazy v jednotlivých jazykoch. Počúvali rozprávanie ľudí a identifikovali: Aký je to jazyk? Spoznávali aj znakový jazyk, v ktorom sa naučili pozdraviť.
              Mgr. Jana Hobľaková

• Neobyčajné stretnutie s umením a poznávanie Európy

• Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov 2021 sa žiaci Kvarty a II.AG mali možnosť stretnúť na besede v online priestore s bývalou žiačkou našej školy, Zdenkou Migaš Goriľovou, ktorá už dlhšiu dobu žije v nemeckom Lipsku a pracuje tam ako scénografka, kostymérka a grafička. Dozvedeli sa, že práca je jej aj koníčkom a obrazy o materstve a potratoch vystavovala nielen v Lipsku, ale aj v Humennom.
              Precvičili si svoje znalosti z nemčiny a dozvedeli sa veľa zaujímavého o živote v Nemecku. Žiaci Sekundy poznávali na hodine nemčiny ľudové zvyky aj kroje rôznych krajín Európy a trieda Tercia zas nemecky hovoriace krajiny.
              Mgr. Daniela Chalachanová

• Oslava Európskeho dňa jazykov pokračuje

• V sekunde, II. AG, sexte a oktáve rozumieme pesničkám, lúštime krížovky, hráme kahoot, čítame mangy a knihy, poznáme literárnych a filmových hrdinov, cestujeme  - zdieľame zážitky v anglickom jazyku. Aj taká môže byť oslava Európskeho dňa jazykov.

• Idiómy v angličtine

• Pestrofarebný svet anglických idiómov pri príležitosti Európskeho dňa jazykov objavovali študenti gymnázia IV. AG triedy, keď pracovali s ustálenými slovnými spojeniami súvisiacimi s farbami.

Mgr. Adela Antolíková