• PLESALI SME!

• Biele ponožky, Michael Jackson, ABBA, seriál Priatelia... to všetko je charakteristické pre 80. a 90. roky. Práve do tohto obdobia nás v piatok svojou výzdobou, hudbou či zábavou na školskom plese voviedla trieda kvarta. Žiakov čakalo chutné občerstvenie, úžasný program a bohatá tombola.
              Tancovalo sa a plesalo do neskorých večerných hodín.
              Ďakujeme triede kvarte a ich triednej pani učiteľke, že pokračovali v našej dlhoročnej školskej tradícii a pripravili si pre našich žiakov vynikajúci ples.

Všetkým nám tam bolo nádherne! ĎAKUJEME!

PhDr. Daniela Hojdanová

• eTwinning - prezentujeme iným svoje zručnosti

• V rámci webinárov v eTwinningu sme sa  7. 2. 2023 stretli na vzájomnom prezentovaní víťazných projektov celoslovenskej súťaže eTwinning. Našu školu reprezentovala PaedDr. Mária Čiefová, ktorá prezentovala projekt tercie etwinners go green, ktorý sa umiestnil na 2. mieste v rámci Národnej súťaže eTwinning projektov za základné školy.

Projekt eTwinners go Green bol ekologicky zameraný projekt. U žiakov podporoval ekologické správanie a životný štýl, ktoré menej zaťažujú životné prostredie. Žiaci pracovali individuálne, v malých tímoch u nás v triede, ale aj vo väčších medzinárodných tímoch pri plnení rôznorodých úloh. Boli to edukačné, zábavné, ale aj praktické úlohy – ekologické výzvy, vyrábali voskové obrúsky, kriticky hodnotili svoje vlastné správanie, našu školu a región z environmentálneho hľadiska. Bližšie spoznali partnerské krajiny, komunikovali v anglickom jazyku a v neposlednom rade rozvíjali kritické myslenie a digitálne kompetencie.

• Pytagoras je s nimi spokojný

• Naše šikovné matematické hlavičky, ktoré sa prebojovali na okresné kolo Pytagoriády.

Jakub Slivka

Mocák Ondrej

Hoľko Šimon

Bačovčinová Michaela

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

• Podporme naše talenty

• Pridaj sa k nám podporiť nášho študenta Jána Balogáča (septima) v basketbalovom zápase.

Už túto sobotu 12.30 hod. v Mestskej športovej hale.

Vidíme sa na tribúne.

• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

• Vo štvrtok 26.1.2023 sa v našej aule uskutočnilo školské kolo Biblickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 15 žiakov. Témou olympiády sú v tomto roku knihy Svätého písma: Nehemiáš, Judita, Ester a Prvý Petrov list. Štyri kolá tejto súťaže určili týchto postupujúcich do dekanátneho kola:
              V kategórii ZŠ: Tadeáš Henyig (8.A), Liana Berdáková Šimon Ján Zlacký (obaja tercia).
              V kategórii SŠ: Peter Hanzal (kvinta), Mojmír Daniel Rada (3.AG)Diana Mattová (2.AG).

Náhradníčkou pre ZŠ je Laura Futrikaničová (8.A) a pre SŠ Laura Zlacká (septima).

Postupujúcim blahoželáme.
              PK KNB

• Súdna sieň v podaní tercie

• V rámci hodiny občianskej náuky žiaci tercie zinscenovali súdny proces. V súdnej sieni sa riešilo bezpodielové rozdelenie vlastníctva manželov. Žiaci mali rozdelené úlohy: sudca a prísediaci sudcovia, ktorí tvorili senát, advokáti, žalobca, svedkovia, zamestnávatelia, pracovníci banky. Počas pojednávania obe strany predstavili svoje dôkazy a vypočúvali svojich svedkov. Senát pozorne sledoval súdne pojednávanie a hodnotil dôkazy oboch strán.
              Musíme zhodnotiť, že žiaci si pripravili svoje úlohy výborne a vžili sa do svojich úloh.
              Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Krajňak za účinkovanie v našej súdnej sieni.

Mgr. Kavčaková

• Chystá sa niečo veľké

• 14.2.2023 nás čaká slávenie odpustovej slávnosti patrónov našej školy sv. Cyrila a Metoda.

Sú to dobrí patróni: sprevádzajú nás svojou múdrosťou a Božími milosťami, ktoré nám vyprosujú už 30 rokov.

Aj tento rok sa obraciame na ich príhovor u Boha v mimoriadnom čase 9 dní pred slávením ich sviatku. Počas týchto deviatich dní sme pozvaní modliť sa. Každý deň nás čaká nová téma, nová modlitba a nová výzva. Vyprosujme si veľa milostí. Len s Božou pomocou vieme život žiť radostnejšie a vo veľkej nádeji na spásu. Sv. Cyril a Metod orodujte za nás.

Deviatnik pre vás pripravili učitelia z PK KNB.

• A opäť sme úspešní!

• Včera 2. 2. 2023 sa na Cirkevnej spojenej škole sv. Košických mučeníkov v Košiciach konalo krajské kolo v prednese kresťanskej poézie a prózy ... a Slovo bolo u Boha...  Poslaním tejto súťaže je rozvíjať záujem o hodnotnú literatúru a zároveň spoznať krásu tej kresťanskej, prehlbovať vzťah a úctu k materinskej reči.

Naši recitátori dokázali, že umelecké slovo je im veľmi blízke. Vo svojich kategóriách sa Tamarka Mjachká (IV. A) a Samko Lukáč (VII. A) umiestnili na  krásnych 2. miestach. Katka Polanská (sexta) svojím excelentným výkonom presvedčila porotu a získala prvé miesto. Našim recitátorom srdečne blahoželáme a Katke držíme palce v Bratislave, kde nás bude reprezentovať na celoslovenskom kole.

PhDr. Daniela Hojdanová