• Futbalový reprezentant Martin Jakubko na škole
     • Futbalový reprezentant Martin Jakubko na škole - Obrázok 1     Prišiel, aby ukázal chlapcom smer a cestu ako sa uberať za veľkým futbalom. Jeho slová boli jasné a zrozumiteľné pre všetkých. Najviac si užíva futbalovú zimu a tej je v Rusku dosť. Hráva sa tam prevažne na umelých trávnikoch, preto sa aj teší na sústredenie do Turecka. Škoda, že nedostal viac príležitostí na Majstrovstvách sveta v Afrike. Každému kto chcel, venoval fotografiu s podpisom. Nezabudli sme ani na nášho onkologického pacienta Denisa Havrilka, ktorému venoval malý darček. Reprezentovať chce aj naďalej a my všetci mu držíme palce.

           „Veľmi sa mi páčila bezprostrednosť Martina Jakubka. Pôsobil na mňa veľmi sympatickým dojmom. Zaujalo ma ako sa vlastne dokázal z dedinského futbalu dostať až do reprezentácie. Je to pre mňa naozaj dobrý zážitok a dozvedel som sa veľa zaujímavých informácií. “  (Ján Čura)

           „Mňa osobne zaujalo, že počas 15 rokov aktívnej kariéry mal už 14 operácií  a vlastne stále hráva vrcholový futbal.“  (Jozef Čabala)

      FOTOGALÉRIA

     • Adventné divadielko
     • Adventné divadielko - Obrázok 1Adventné divadielko " Handrová bábika Miška " pre škôlkárov a popoludní pre rodičov spolu s vystúpením žiakov z Via arto.
      Veľké vďaka všetkým rodičom za výborné dobroty, ktoré dotvorili rodinnú atmosféru.

      FOTOGALÉRIA

     • Beseda s futbalovým reprezentantom
     • Dňa 19. decembra 2014 (piatok) navštívi našu školu futbalový reprezentant Slovenska Martin Jakubko. Podujatie pre žiakov, ktorí majú vyhranený záujem o šport a zvlášť o futbal je pripravené v aule školy o 9:40 hod. Tešíme sa na stretnutie, ktoré á ešte viac motivovať žiakov k futbalu.

     • Vianočná Budapešť
     • Verní niekoľkoročnej tradícii na našej CSŠ aj tento rok sme navštívili najkrajšie miesto v Európe v tomto adventnom období. Spojením jazykov, dejín a umenia vznikla Budapešť.

      Dňa 12.12.2014 študenti gymnázia navštívili mesto na Dunaji, ktoré sa v tomto období pýši najkrajšou vianočnou výzdobou a najlákavejšími vôňami. Najprv nás očarila niekoľkohodinová prehliadka mesta za krásneho slnečného dňa. Námestie víťazov, Parlament, Vyhliadka na celé mesto, Hradný palác, Národná galéria, Bazilika sv. Štefana,  Štátna opera a potom hurá trhy.

      Tísíce svetiel, vôní a zmes jazykov, hudby, smiechu a radosti. Tak taká ja vianočná Budapešť.

      Tisícky našich dojmov si pozrite vo fotogalérii.

       

     • Vianočná kvapka krvi
     • Vianočná kvapka krvi - Obrázok 1Deň 16. 12. 2014 bol pre niektorých našich študentov z  III.AG, IV.AG a Oktávy výnimočný. Prečo? V tento deň prvýkrát boli darovať krv na Hematologickom oddelení darcov krvi v Humennom. Stretli sa tam s veľmi príjemným prijatím, prostredím a hlavne odchádzali s veľkou spokojnosťou za tento jeden z najhumánnejších činov človeka. Ďakujeme za ich odvahu a ochotu pomôcť.


      FOTOGALÉRIA

     • VIANOČNÉ TRHY
     • Dňa 17. - 18. 12. 2014 (streda, štvrtok) sa uskutoční na našej škole, počas veľkej prestávky, vami obľúbená akcia VIANOČNÉ TRHY. Všetci ste srdečne pozvaní. V našej ponuke sú medovníčky, vianočné pochúťky, ozdoby i darčeky. PRÍĎTE a UVIDÍTE! Celý finančný príspevok z tejto akcie bude poslaný Misionárkam lásky do Indie. Všetkým vám vopred za vašu štedrosť ďakujeme!

     • Aj CSŠ sa zapojila do projektu: „NOC ČÍTANIA BIBLIE“
     • Aj CSŠ sa zapojila do projektu: „NOC ČÍTANIA BIBLIE“ - Obrázok 1Aj tento rok sa naša cirkevná spojená škola zapojila do  projektu: „Noc čítania Biblie“.    

      V našej škole cieľovou skupinou boli žiaci 4. a 5. ročníka základnej školy. V prvej časti prípravy sme si na hodinách náboženstva rozprávali ako mnohí starozákonní ľudia odpovedali na Božie výzvy a ponuky. Učili sme sa orientovať v Písme svätom a deti sme povzbudili k vypracovaniu projektu na akúkoľvek tému z Biblie. Mohli sa zamerať na osoby, udalosti a príbehy. Používali internet, encyklopédie i rôzne iné materiály. Do poslednej fázy projektu sa s nadšením a kreativitou  zapojilo 38 žiakov.  

      Samotnú Noc čítania Biblie sme začali 12.12. 2014 večernou  detskou sv. omšou o 18:00 hod., ktorá bola v kaplnke cirkevnej spojenej školy v Humennom. Na svätú omšu boli pozvané aj deti, ktoré sa pripravujú na 1. sväté prijímanie a mohli prísť aj ich súrodenci a rodičia. Po svätej omši deti predstavili rodičom a kamarátom svoje projekty. Pripravili sme aj tradičné jedlá, z ktorých  sme spoločne ochutnavali.

      Samotné čítanie biblie sme mali v kaplnke, pri ktorom sa deti striedali. Potom sme pre deti pripravili biblickú pokladovku, pri ktorej plnili rôzne úlohy. Tento pekný večer sme zakončili modlitbou a krátkym biblickým filmom. V sobotu ráno po modlitbe a raňajkách deti odchádzali domov s peknými dojmami a zážitkami.

      Vďaka patrí vedeniu školy za dôveru. Ďakujem i pedagogickému teamu i birmovancom za pomoc pri realizovaní tohto projektu.

      sr. Daniela Kapková FMA

      FOTOGALÉRIA

       

     • Beseda s logopédom
     • Logopedička Mgr. Adriána Bačišinová  v svojej prednáške, ktorá sa uskutočnila v popoludňajších hodinách na našej škole  zdôraznila dôležitosť spolupráce rodičov – učiteľov a logopéda pri správnom rozvoji a poruchách  reči u detí. Jej odborné poznatky a skúsenosti  boli cennými informáciami pre rodičov, ale  aj učiteľov.

      PREZENTÁCIA

     • Zbierka na misie
     • Zbierka na misie - Obrázok 1V dňoch 11.a 12. 12. 2014 sa na našej škole uskutočnila, tak ako každý rok, zbierka na misie. Je to pomoc pre najúbohejších v Indii, o ktorých sa starajú Misionárky lásky Matky Terezy. Žiaci z I.AG vás informovali o spôsobe použitia vašich príspevkov. Za vašu lásku k blížnemu vám ďakujeme.

      FOTOGALÉRIA

     • Zdravý životný štýl
     • Dňa 11.12. 2014 sa v  rámci programu Zdravý životný štýl  uskutočnila beseda s p. Kožinovou  z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Humennom. Žiaci Sekundy a VII. A sa dozvedeli  najnovšie poznatky  o škodlivosti fajčenia a alkoholu na  mladý organizmus. V závere besedy riešili krížovku Alkohol a tvoje telo, kde tieto nové informácie  mohli využiť.

      Mgr. Kolesárová       Ing. Saloňová

      FOTOGALÉRIA

     • A Slovo bolo u Boha...
     • A Slovo bolo u Boha... - Obrázok 1Sedemdesiatpäť súťažiacich, poézia a próza, štyri kategórie. To je stručná štatistika  22. ročníka krajského kola súťaže A Slovo bolo u Boha.
      Recitátori z celého Košického a Prešovského kraja sa 8. decembra stretli na Cirkevnej spojenej škole v Humennom, aby priblížili duchovnú poéziu a prózu ako dôležitú súčasť literatúry a svojím prednesom vyjadrili lásku k rodnej reči, ale hlavne k Bohu. Po slávnostnej svätej omši sa súťažiaci rozdelili do jednotlivých kategórii a porota mala neľahkú úlohu, aby vybrala tých najlepších. Súťažiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, budú reprezentovať svoju školu, ale i mesto na celoslovenskom kole v Bratislave.

      Výsledková listina

      FOTOGALÉRIA

     • Sv. Mikuláš 2014
     • Sv. Mikuláš patrí k najobľúbenejším svätcom, nikdy nepríde s prázdnymi rukami. Aj v tento rok zavítal so svojimi pomocníkmi do našej školy a svojou prítomnosťou a darčekmi vyčaril úsmev na tvárach všetkým, veľkým i malým, pedagógom i zamestnancom školy.

      FOTOGALÉRIA

     • Jazykový kvet - školské kolo
     • Včera sa na našej škole po prvýkrát uskutočnilo školské kolo celoslovenskej súťaže Jazykový kvet v poézii, próze a dráme v cudzích jazykoch. Záujemcovia sa prihlásili za II. stupeň ZŠ, nižší stupeň osemročného gymnázia a štvorročné gymnázium v anglickom jazykuNa krajskom kole nás budú v II. kategórii  reprezentovať 1. Alžbeta Bačišinová (kvarta), 2. Tamara Žalobínová  (V.A),  3. L. Baratová (tercia) a divadielko z prímy. V III. kategórii nás bude reprezentovať M. Mihaľko (1.AG).

      Všetkým prajeme v Prešove veľa úspechov

      FOTOGALÉRIA

     • Olympiáda z anglického jazyka
     • 1.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka v štyroch kategóriach: 1A,1B, 2A, 2B. Študenti preukázali svoje jazykové zručnosti v písomnej časti formou testu.  2.12.2014 víťazi všetkých kategórii súťažili ústne. Najlepší postupujú do okresného kola.

      Kategória: 1A - Š. Korekáč, príma, 1B - D. Korekáčová, tercia, 2A - E. Tomoriová, I.AG, 2B - Trung Vu Duc, IV.AG.

      BLAHOŽELÁME

     • Stredoškoláci najlepší v stolnom tenise
     • Za účasti 9 stredných škôl sa uskutočnilo Obvodné kolo v stolnom tenise družstiev chlapcov SŠ. V Centre voľného času si zmerali sily v záverečnom finále tri najlepšie školy. Naši chlapci porazili SOŠ Technickú 4:0 a SOŠ Polytechnickú 4:1. Získali 1. miesto a postupujú na Krajské kolo, ktoré sa uskutoční v marci 2015 v Sabinove. Družstvo v zložení: Samuel Ištok, Michal Gajdoš a Filip Bordáč môže byť príkladom pre mladých začínajúcich stolných tenistov. "Aj keď dlhodoba príprava chlapcov prebiehala v kluboch, kde sú zapojení do súťaží, vytvorili sme im také podmienky na škole, aby mohli napredovať ďalej. Oceňujem ich morálno-vôľové vlastnosti a zmysel pre kolektív ", povedal Mgr. J. Dudáš.

     • Červené stužky
     • Tento týždeň sa žiaci nášho gymnázia zapojili do celoslovenskej aktivity „ Živá červená stužka“. Čo sa za  touto aktivitou skrýva? Žiaci I.AG pomocou projektov informovali o chorobe AIDS, jej výskyte, rozšírení, rizikách i prevencii ostatných žiakov vyšších ročníkov  a popritom rozdávali červené stužky, ktoré sú symbolom účasti s deťmi postihnutými vírusom HIV. O týchto deťoch a ich živote sa dozvedeli na biológii z videodokumentu „Príbehy  anjelov“, ktorý nám bol zaslaný od organizátorov . Celoslovenská kampaň vyvrcholí  1.12., kedy je Svetový deň boja proti AIDS. (viac info na www.cervenestuzky.sk)

      FOTOGALÉRIA

     • SEPARÁCIA ODPADU NA NAŠEJ ŠKOLE
     • V tomto školskom roku pokračujeme v separácii odpadu, ktorý sme začali minulý rok pri príležitosti Dňa Zeme. Takmer každý týždeň zbierame odpad na Základnej škole aj na Gymnáziu.Všetky triedy sa už zapojili do separácie minimálne tým, že si zaobstarali nádoby na triedenie odpadu. Aj tento týždeň budeme rozdávať smajlíkov podľa toho, ako sa triedam darí triediť odpad, ktorý vyhadzujú. Vydržia skalní, alebo ich predbehnú nováčikovia? Uvidíme na konci šk. roka. Držíme Vám palce!      PaedDr. Mária Čiefová                       FOTOGALÉRIA

       

       

       

     • Stretnutie starých rodičov a Misijný jarmok
     • Je už peknou tradíciou na I. stupni, že na konci jesene deti so svojimi učiteľmi pripravia krátky kultúrny program, venovaný špeciálne starým rodičom, ako poďakovanie za všetku ich starostlivosť a pomoc, ktorú preukazujú svojim vnúčatám počas celého roka. Túto ich vzácnu službu ocenil v úvode aj p. riaditeľ PhD. M. Bartko.
      Každým rokom sú to milšie a rodinnejšie stretnutia, ako to vyjadrili aj samotní starí rodičia plní dojatia zo svojich ratolestí. Vďačnosť a srdečnosť zo strany rodičov i starých rodičov bola najlepším povzbudením do ďalšej práce i pre pedagógov.

      Program začali " prvácke lienky " so svojimi učiteľkami /Mgr. E. Jakubová, Mgr. A. Šatníková /, pokračovali pásmom básničiek a svoju šikovnosť predviedli v mini muzikále :
      " Ako dedko ťahal repku ".
      Druháci- nezbedníci / Mgr. L. Mocáková / potešili milým slovom a dievčatá zaujali anglickým jazykovým okienkom. Svoju obratnosť a rytmickosť ukázali pri tanci“Stonožka“ .
      Tretiaci so svojim učiteľom / Mgr. J. Bačišin / sa vybrali" na rybačku " a tak tancom, spevom a ukazovačkou rozveselili všetkých prítomných.
      Štvrtáci / Mgr. J. Hobľaková / nádherne zaspievali a zahrali svojím starým mamám pieseň a humornou scénkou ukončili celé vystúpenie.
      Po predstavení nasledoval Misijný jarmok, ktorý pripravili vychovávateľky O. Kormaníková, M. Debrecényiová.
      Veľká vďaka patrí všetkým. ktorí prispeli finančne, ale aj konkrétnou pomocou / výroba darčekov, sladké občerstvenie. Poďakovanie patrí aj deťom, ktoré sa zriekli svojich hračiek, aby pomohli druhým. Výťažok je určený pre rodinu z nášho školského spoločenstva, v ktorej je ťažkochoré dieťa, a ktorú sprevádzame hlavne našimi modlitbami.

      FOTOGALÉRIA