Tento deň žiaci I. stupňa oslávili a prežili v prírode pri plnení úloh a prekonávaní prekážok, začo si vyslúžili aj studenú a sladkú odmenu. Boli to chvíle, na ktoré určite budú radi spomínať.
Tento deň žiaci I. stupňa oslávili a prežili v prírode pri plnení úloh a prekonávaní prekážok, začo si vyslúžili aj studenú a sladkú odmenu. Boli to chvíle, na ktoré určite budú radi spomínať.
Riaditeľ školy udeľuje všetkým žiakom školy riaditeľské voľno na piatok 8. júna 2018 z organizačných dôvodov
Naša MŠ sv. Terézie z Lisieux získava hlasy pre svoj projekt "Bezpečne a isto" medzi projektami Raiffeisen banky - Gesto pre mesto. Zahlasovať za tento projekt sa dá na tomto linku:
Ďakujeme, že nám dáte aj vy svoj hlas.
V posledný piatkový májový deň dostali mamičky na Cirkevnej spojenej škole nezvyčajný dar, večeru, ktorú pripravili ich deti. Nadšenie a množstvo nápadov vytvorilo krásne prostredie a atmosféru, v ktorej sa všetci príjemne cítili. Tešíme sa tejto vydarenej aktivite, pri ktorej malí pomocníci zažili radosť z dávania. Veríme, že nocovačka a spoločne strávené chvíle nám pomohli viac budovať jedno veľké školské spoločenstvo.
Vo štvrtok 24.5.2018 sa na ZŠ Dargovských hrdinov uskutočnilo okresné finále žiačok ZŠ v atletike. Súťažilo sa v behu na 60 m, 300 m, 800 m, v skoku do diaľky a do výšky, v hode kriketovou loptičkou, vo vrhu guľou a v štafete 4 x 60 m. Naše žiačky – Bačišinová A., Šatníková S., Voroňáková M., Hobľaková S., Kobliková T.,Pomikalová N., Pirová J., Kapuscinská T. a Rumanová K. v silnej konkurencii a po výborných výkonoch dosiahli vynikajúce výsledky. Bodovali sa výkony jednotlivcov i družstiev. V súťaži jednotlivcov v behu na 300 m sme získali 1. a 3. miesto, v skoku do výšky 2. miesto, v štafete 4 x 60 m 1. miesto. V súťaži družstiev sme vyhrali 1. miesto a získali aj postup na krajské finále. Srdečne blahoželáme.
Trieda kvinta privítala na hodine anglického jazyka hosťa zo zahraničia, rodáka z Káhiry v Egypte. Hany však už niekoľko rokov žije v Európe, kde absolvoval vysokoškolské štúdiá vo Viedni a Varšave. V priateľskej atmosfére sme porovnali rôzne kultúry, zistili sme, že mladí ľudia majú veľa spoločného a hlavne sme komunikovali v anglickom jazyku.
PaedDr. Mária Čiefová
Dňa 22.5.2018 sa naše dievčatá 5.-6.ročníka a prímy zúčastnili okresného kola vo vybíjanej, na ktorom boli víťazi základných skupín. V konkurencii najlepších škôl okresu, po víťazstve nad ZŠ Pugačevova 18 : 5 a prehre so ZŠ Koškovce 12 : 14, v súboji o 3.miesto porazili ZŠ SNP 11 : 7. Pokračujú v peknej tradícii vybíjanej na našej škole. Dievčatá, ďakujeme za dobrú reprezentáciu a pekný pohár!
V týždni od 23.-27.4.2017 sme si život v našom školskom klube spestrili aktivitami ku Dňu Zeme. V prvý deň sme sa rozdelili do hliadok, ktoré mali na starosti kontrolovať šetrenie s vodou, elektrinou, ochranu rastlín, udržiavanie poriadku a separáciu odpadu. V utorok sme sa zabavili na školskom dvore pri EKOHRÁCH. V stredu sme z odpadového materiálu vyrábali v jednotlivých oddeleniach kostoly a vo štvrtok podnetné EKO PLAGÁTY. Na záver týždňa sme vyhodnotili jednotlivé aktivity a pozbierali odpadky na školskom dvore. Žiakov každého oddelenia čakal diplom a sladká odmena. Počas celého týždňa nám pomáhali naše šikovné praktikantky, za čo im patrí vďaka. Takto sme aspoň trochu prispeli k čistejšej a krajšej Bohom stvorenej Zeme a dúfame, že vzťah k ochrane prírody zapustí korene i v srdciach našich žiakov.
V mesiacoch apríl a máj prebehlo školské kolo Čitateľskej olympiády v anglickom jazyku. Najlepšie v kvarte obstáli Katarína Šarišská, Štefan Korekáč a Lucia Šarišská. V tercii sa najviac darilo Soni Semančíkovej, Tamare Žalobínovej a Tamare Koblikovej. V sekunde zvíťazili Klára Rumanová, Petra Šarišská a Martin Bartko. V triede príma žiačky Miriam Sitarčíková a Ema Krídlová nazbierali najviac bodov. Aj najmenší v 5.A v skupine ANJ2 nesklamali a výborné výkony v čítaní s porozumením a pri ústnej prezentácii ukázali Mária Čabalová, Klaudia Gaľová a Dávid Bača.
Mgr. Martina Bartková
V utorok 15.5.2018 sa v Sabinove uskutočnilo krajské kolo vo futbale žiakov 1. stupňa základných škôl McDonald´s Cup. Do krajského kola postúpili iba víťazi okresných kôl. Dvanásť účastníkov bolo rozdelených do troch skupín.
Naši žiaci (Bašista Richard, Bajcura Milan, Falát Ján, Šurin Peter, Jeňová Diana, Bučeková Alexandra a Čirák Martin) po výborných výkonoch obsadili vo svojej skupine 2. miesto, keď prehrali len s neskorším víťazom turnaja. Po zápasoch v skupine sa ešte odohrali zápasy o umiestnenie. V konečnom účtovaní sme obsadili pekné 5. miesto v Prešovskom kraji.
Už tradične sme sa zapojili do tohtoročného deviateho ročníka projektu Botanikiáda, ktorý organizuje Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach.Tentokrát niesol podtitul „Botanika na tanieri“. Školské kolo projektu sa uskutočnilo pre našich piatakov on-line formou 24. a 26.apríla 2018.
Na regionálnom kole (16.5.2018) na žiakov čakalo šesť stanovíšť s problémovými úlohami, na ktorých si vyskúšali nielen teoretické vedomosti, ale aj praktické zručnosti. V tomto roku bolo zapojených okolo 2 600 žiakov zo stojedenástich zaregistrovaných škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja. Nás v ňom reprezentovali Peter Hanzal a Martin Kuľha, ktorý sa stal aj jedným z víťazných riešiteľov. Srdečne blahoželáme.
Ing.M.Saloňová
Tak ako každý rok aj tento sa naši žiaci a študenti zapojili do prestížnych recitačných súťaží Hviezdoslavov Kubín a Štúrov Zvolen. S láskou k recitovaniu a rétorike, talentom a úsilím dosiahli tieto výsledky:
Hviezdoslavov Kubín /okresné kolo / - 3. miesto – Katka Polanská, príma; Martin Bartko, sekunda; Juraj Stebila, II.AG; 3. miesto – Diana Salanciová, III.A.
Štúrov Zvolen /regionálne kolo/ - 2. miesto – Martin Bartko, sekunda; 1. miesto – Lenka Barátová, sexta. Lenka nás bude reprezentovať na celoslovenskom kole vo Zvolene.
Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa z úspechov.
V apríli v našej škole prebehlo školské kolo Slávika Slovenska 2018. Trojčlenná porota v zložení
p.uč. Jakubová, p.uč. Mocáková a p.uč. Rovňák zhodnotili spevácke výkony žiakov. Súťaž bola v troch kategóriách a najlepší žiaci sa umiestnili takto:
Zlaté pásmo D. Salanciová III. A
L. Komjatiová III. A
Zlaté pásmo K. Surničinová Príma
Zlaté pásmo K. Pristašová Sekunda
Vo štvrtok 10.mája sa naši vybraní žiaci po sv.omši zúčastnili súťaže Beh M.R.Štefánika. Behalo sa po pešej zóne v štyroch kategóriách, chlapci a dievčatá. Úžasných 5 pohárov a diplomov pre našich športovcov je fantastický výsledok! Na 2.mieste vo svojej kategórii skončili: S.Čiráková, M.Bajcura, M.Balogáčová a M.Voroňáková. Na 3.mieste sa umiestnila K.Romanová. Sme na Vás hrdí a ďakujeme všetkým, ktorí reprezentovali našu školu!
Powered by aSc EduPage