Programovanie sa na školách stáva populárne aj vďaka rôznym projektom a stránkam na Internete. 20 najlepších tretiakov a štvrtákov sa zapojilo do 2. ročníka celoslovenskej súťaže v programovaní – GALAXIÁDA. Predchádzalo tomu najprv školské kolo – 20. marca 2019, ktoré pripravili učitelia informatiky Mgr. Jaroslav Rovňák a Mgr. Jana Hobľaková. Všetkým zúčastneným ďakujeme a čakáme na hodnotenie, či nás niekto bude reprezentovať v celoslovenskom kole.
Poradie prvých desiatich žiakov v školskom kole je:
- Šimon Zlacký IV. A
- Dominik Jenčík III. A
- Patrik Bača III. A
- Natália Roháčová III. A
- Jakub Ľubiščak III. A
- Tobiáš Beňo III. A
- Samuel Lichman III. A
- Veronika Kužmová III. A
- Samuel Rudy III. A
- Marcel Kužma IV. A