Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do celoslovenskej kampane Červená stužka, ktorá je zameraná na prevenciu HIV/AIDS a podporu solidarity s ľuďmi žijúcimi s týmto ochorením. Počas celého týždňa sme si na oblečenie pripínali červené stužky – symbol spolupatričnosti, tolerancie a zodpovedného prístupu k vlastnému zdraviu.
Vyvrcholením našich aktivít bolo vytvorenie živej červenej stužky v telocvični školy. Žiaci aj učitelia sa spoločne zoradili do tvaru symbolu kampane. Fotografia zachytila nielen samotný symbol, ale aj súdržnosť a ochotu podporiť dobrú vec.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do akcie zapojili. Svojou účasťou sme opäť ukázali, že prevencia a osveta majú v školskom prostredí nezastupiteľné miesto.
Mgr. Lenka Kosťunová