• Euroscola

19.11.2017 12:19

Euroscola – Deň otvorených dverí

22.11.2017 12:00

Neboli by to študenti sexty, keby nevyužili ani túto možnosť na zvýšenie povedomia o Európskej  únií. Tento krát študenti nemuseli nikam ísť, ale žiaci iných škôl prišli za nimi. V piatok 3. 11. 2017 v rámci DOD študenti predstavili vyše 100 žiakom 9. ročníka iných škôl projekt Euroscola, fungovanie EÚ, obchodnú politiku EU, bezpečnosť potravín a problém dvojakej kvality potravín. Nezabudli sme ich ani vyskúšať z vedomostí o EÚ a eure, a musíme ich pochváliť za ich poznatky o EÚ. V súvislosti s dvojakou kvalitou potravín sme im predstavili potraviny z Rakúska ako čokolády, čaje, Coca-colu a prací prášok. Všetci uznali, že na prvý pohľad sú výrobky rovnaké ako na Slovensku, ale zloženie výrobkov je iné.  Dúfame, že sa im projekt páčil a veríme, že s niektorými sa stretneme v septembri.

Euroscola – Beseda s viceguvernérom NBS

22.11.2017 12:00

V piatok 29. septembra 2017 sme na škole privítali vzácneho hosťa – viceguvernéra Národnej banky Slovenska Mgr. Jána Tótha M.A.. Pán viceguvernér nám priblížil postavenie  Národnej banky Slovenska v eurozóne, činnosť ECB, čo je hlavným cieľom menovej politiky a aká je makroekonomická prognóza NBS na najbližšie obdobie, makroekonomické ukazovatele, ako infláciu a nezamestnanosť. Prednáška bola spestrená konkrétnymi príkladmi z praxe, otázkami študentov a vybranými štatistikami z nášho regiónu. V rámci kvality potravín bola predstavená aj kúpyschopnosť obyvateľstva v našom regióne.

Mgr. Anna Kavčaková, Mgr. Katarína Lichmanová

Euroscola – Na slovíčko s riaditeľom školy

22.11.2017 11:59

V stredu 15. 11. 2017 študenti zaklopali na dvere riaditeľne a oslovili pána riaditeľa. Pán riaditeľ odpovedal na otázky k projektu Euroscola a dvojakej kvalite potravín. V závere rozhovoru ho čakala mala ochutnávka rakúskej a slovenskej čokolády. Pán riaditeľ ocenil nadšenie študentov pre tento projekt a zaprial im veľa síl a úspechov v projekte a v škole.

Euroscola – Anketa v meste Humenné

22.11.2017 11:59

Študenti pravidelne oboznamujú verejnosť s podujatiami, ktoré uskutočňujú k projektu Euroscola. O týchto podujatiach si môžu prečítať na rôznych internetových stránkach alebo v novinách. Aby sa obyvatelia mesta  priamo stretli so študenti a oboznámili s týmto projektom, študenti zorganizovali v piatok 10. 11. 2017 na hlavnom námestí v Humennom anketu medzi širokou verejnosťou. Zisťovali ako sú Humenčania na tom s vedomosťami o Európskej únii, eure a pýtali sa na ich názory k dvojakej kvalite potravín.