• Špeciálny pedagóg

• Náplň práce špeciálneho pedagóga

• „Školský špeciálny pedagóg je na základnej škole pre žiakov preto, aby žiakom (i rodičom) účinne pomohol a tak sa im úspešne učilo, dobre sa v škole cítili, zažívali úspech v kolektíve žiakov, prežívali radosť zo školskej práce a tak z nich vyrástli zdravé a harmonické osobnosti…“

Hlavnou náplňou práce školského špeciálneho pedagóga na našej škole je priama práca so žiakmi so špecifickými vzdelávacími potrebami, práca so žiakmi so zdravotným postihnutím, zdravotným znevýhodnením, vývinovými poruchami učenia, žiakmi s nadaním i žiakmi s poruchami správania. Taktiež poskytujeme špeciálno-pedagogické poradenstvo pre zákonných zástupcov žiakov a pedagogických zamestnancov školy. Snažíme sa vytvoriť vhodné podmienky na vzdelávanie žiaka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na našej škole a  na základe výsledkov diagnostiky v spolupráci s pedagógmi vypracujeme individuálny vzdelávací plán.

Žiakom poskytujeme špeciálno-pedagogickú podporu na vyučovacích hodinách (špeciálny pedagóg, asistent, kompenzačné pomôcky..), ale taktiež vo vyhradenej miestnosti vhodnej na individuálnu prácu so žiakom i relaxáciu.