• Programuje Micro:bity

• Prostredníctvom nadačného fondu Telekom a nadácie Pontis sme ako škola získali v šk. roku 2020/2021 micro:bity. Vo viacerých štátoch Európy sa na základných i stredných školách stali populárne micro:bity. BBC micro:bit je programovateľný minipočítač približne veľkosti bankovej karty, ktorý hravou formou vtiahne žiakov a študentov do skutočného sveta programovania.

Projekt s názvom Záchranári s Micro:bitmi sme napriek dištančnej forme výučby úspešne odštartovali 8.2.2021. Cieľom bolo vyrobiť vlastný inteligentný záchranný systém. Pracovník záchrannej zdravotnej služby žiakov uviedol do zásad a fungovania prístrojov monitorujúcich činnosť ľudského srdca. Následne sme programovali micro:bity. Najprv animáciou činnosti srdca, merača tepu, krokomerom a napokon sme  vytvorili vlastný inteligentný záchranný systém s morzeovkou a zvukovou signalizáciou.

• Prednáška s pracovníkom záchrannej zdravotnej služby