• Euroscola

Euroscola - Beseda s europoslancom

22.11.2017 11:37
        Študenti Sexty zorganizovali besedu cez Skype s europoslancom Ivanom Štefancom na tému „Ako zabezpečiť, aby mali všetci obyvatelia EÚ potraviny rovnakej kvality?“ . Na túto besedu pozvali aj ďalších študentov školy. Žiaci sa aktívne zapojili do diskusie pripravenými otázkami.  Dostali odpovede na otázky týkajúce sa kvality potravín, rovnosti občanov, možné riešenia problému, aké sú pohľady poslancov Nemecka a Rakúska. A nezabudli sme sa opýtať ani na národnú a európsku legislatívu. Pán poslanec  nám dal vyčerpávajúce odpovede a určite nás v tejto problematike posunul ďalej.

Mgr. Anna Kavčaková

Foto

Mgr. Anna Kavčaková             Foto

Euroscola – 10. 10. o 10 hod.

22.11.2017 11:37
        V utorok 10. 10. 2017 o 10 hod. sa uskutočnila skype – diskusia študentov I. AG a Sexty so slovenským poslancom Európskeho  parlamentu pánom Miroslavom Mikolašikom. Pán poslanec nás s priateľským prístupom oboznámil so svojim životným príbehom, priblížil nám činnosť poslanca EP a nezabudol ani na dvojakú kvalitu potravín. Práve jeho iniciáciou je dvojaká kvalita potravín, preto sme radi, že pán poslanec nám odpovedal na otázky k tejto problematike.

Mgr. Anna Kavčaková

Foto