• Študentský parlament

• 18.4.2024

Deň narcisov

18. apríl je dňom boja proti rakovine, ktorý je známy ako Deň narcisov. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine.
                Zakúpením tohto jarného kvietku dobrovoľnou čiastkou vyjadrujeme spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. Finančná zbierka sa následne vracia verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti.
                Žlté narcisy dodávajú nádej a pomáhajú všetkým, ktorí statočné bojujú s onkologickými ochoreniami.

• 1. 12. 2023

Červená stužka

Červené stužky sú symbolom Svetového dňa boja proti AIDS. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa
                dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Preto sme aj my 1. decembra vytvorili živú červenú
                stužku a pripli si červené stužky ako symbol solidarity s ľuďmi trpiacimi týmto ochorením.

• 13. 10. 2023

Imatrikulácia

• 04. 10. 2023

Zdravé trhy

• 28. 09. 2023

Oravský hrad a obec Klin

• 22. 09. 2023

• 01. 12. 2022

Červená stužka

Červená stužka vznikla v New Yorku v roku 1991. Vytvorili ju umelci z Visual AIDS Artists Caucus, v rámci projektu o červenej stužke. Autori projektu zostali ako jednotlivci v anonymite. My sme ale v anonymite neostali, a tento rok sme opäť spoločne vytvorili symbol solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV a AIDS, živú červenú stužku. Aj takýmto spôsobom sme si na našej škole dňa 1. decembra pripomenuli Svetový deň boja proti AIDS.

• 23. 9. 2022

Biela pastelka

Aj tento rok sa naša škola zapojila do verejnej finančnej zbierky Biela pastelka, ktorá pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom zlepšiť ich život.
                V piatok 23. septembra dobrovoľníkom z našej školy nebol život ľudí so zrakovým postihnutím ľahostajný a ochotne sa podujali zorganizovať zbierku na našej škole. Veríme, že čiastka, ktorá bola vyzbieraná, pomôže ľuďom, ktorí to potrebujú.

• 22.3.2022

Svetový deň vody

Voda nás sprevádza počas celého života, stretávame sa s ňou od svojho narodenia až do posledného dňa života. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť.
                Témou tohtoročného Svetového dňa vody je „Podzemná voda“. Svetový deň vody je vždy jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Preto sme práve v tento deň pripravili aktivity, ktoré smerovali k podpore informovanosti žiakov o význame vody. Do vodných aktivít bola zapojená celá škola - modrými tričkami, riešením tajničiek a kvízov.
                K zodpovednosti a vďačnosti za tento veľký Boží dar smerovali aj diskusie nielen na hodinách katolíckeho náboženstva, ale aj cudzích jazykov a prírodovedných predmetov.
                Voda je bez pochýb najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva 70% planéty a dáva jej nádhernú modrú farbu,  pre človeka je základnou zložkou života.

Preto ju chráňme, šetrime a neplytvajme ňou!

• 21.3.2022

Svetový deň Downovho syndrómu

Dňa 21.3. sa študenti našej školy rozhodli zapojiť do Ponožkovej výzvy a tak podporiť ľudí trpiacich Downovým syndrómom. Symbol rozdielnych ponožiek nám pripomína, že každý sme iný, no práve to robí náš svet pestrejším a lepším. Tento prejav spolupatričnosti oslovil žiakov tried nášho gymnázia, ktorí prišli na znak podpory v rozdielnych ponožkách. Ďakujeme všetkým, ktorí aj touto formou dokážu šíriť porozumenie a rešpekt k rozdielnosti.

• 21.10.2021

Hodina deťom

Ani súčasná Covid doba nám nezabránila pomáhať druhým. Aj tento rok sa naša škola zapojila do verejnej finančnej zbierky Hodina deťom - organizovanej dňa 21. októbra 2021. Život osamelých rodičov a ich detí nám nebol ľahostajný, a preto sme sa rozhodli pomôcť zlepšiť ich životy.
                Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.

• 24.9.2021

Biela pastelka

Život ľudí so zrakovým postihnutím nám nie je ani tento rok ľahostajný. V piatok 24. septembra sme sa ochotne podujali zorganizovať zbierku aj na našej škole a pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.