• Štipendium

• Ako žiadať o štipendium

• Žiadatelia predložia:

Žiadosť o štipendium

Tlačivo žiadosti je zverejnené na stránke školy.

Žiadosť musí obsahovať tieto náležitosti

1. riaditeľom overenú kópiu vysvedčenia za predchádzajúce klasifikačné obdobie
            2. a/ aktuálny doklad z úradu práce o poberaní dávok v hmotnej núdzi alebo

b/ doklady o všetkých príjmoch za kalendárny rok 2022 Za príjem na účely posudzovania životného minima sa považuje: čistý príjem zo závislej

činnosti, príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti, dávky sociálneho poistenie /dôchodky, dávka v nezamestnanosti, nemocenské, materské, ošetrovné atď./, prídavok na dieťa, daňový bonus, zaopatrovací príspevok, rodičovský príspevok, výživné, dávky pestúnskej starostlivosti /odmena pestúna, príspevok na úhradu potrieb dieťaťa/, peňažný príspevok za opatrovanie, dávka  a príspevky v hmotnej núdzi a iné.

aktuálny doklad o počte nezaopatrených detí

/doklad o počte nezaopatrených detí sa najjednoduchšie získa z úradu práce podľa počtu

vyplácaných prídavkov na deti, potom už nie je potrebné dokladovať štúdium súrodencov na stredných alebo vysokých školách. V prípade, ak žiak podá žiadosť o štipendium neskôr, mesiac na dátume vystavenia príslušného dokladu sa musí zhodovať s mesiacom, v ktorom žiak podá žiadosť o štipendium /začiatok poberania štipendia/.

Štipendium možno priznať, ak jedna dvanástina príjmu rodiny za celý kalendárny rok 2022

je menšia alebo sa rovná sume životného minima, pri priemernom prospechu žiaka do 3,5.

V Humennom, 08.09.2023

Mgr. Marianna Harvanová