• ŠKD

• Aktivity ŠKD

• 18. 10. 2022

Deň zdravej výživy

S takýmto chutným olovrantom pripomenuli Deň zdravej výživy.

• Mesiac knihy

Pri príležitosti Mesiaca knihy sme vyrábali knihy s vlastnými textami a obrázkami. Tiež sme si čítali knihy, ktoré sme si priniesli z domu alebo vypožičali zo školskej knižnice.Šikovní prváci si vytvorili aj svoje obálky kníh, ktoré svojim spolužiakom predstavili a porozprávali o čom by bola ich kniha. V závere mesiaca sme si zahrali rozprávku O  Pampúšikovi.Sme radi, že žiaci prejavovali záujem o čítanie kníh.K láske ku knihám ich budeme povzbudzovať aj naďalej.

• marec 2022

Fašiangy

Aj keď karanténa nám tieto fašiangy znepríjemnila a nemohol sa konať náš obľúbený karneval v
                jednotlivých oddeleniach si deti vytvorili masky s ktorými si spríjemňovali popoludnia pred pôstom.

• 14.2.2022
              • Valentínsky pozdrav

14. február sme oslavovali aj v škole a v ŠKD sa deťom podarilo vytvoriť aj darčeky z lásky pre svojich
                blízkych ale aj kamarátov.

• február 2022
              • Starostlivosť o zvieratká v zime

V zime nezabúdame ani na zvieratká. Deti vtáčikom vytvorili kŕmitka pre vtáčiky a taktiež sa dozvedeli aj
                o dôležitosti prikrmovania lesných zvieratiek.

• január 2022
              • Beseda o zdraví a hygiene

Počas tejto doby je dôležité nezanedbávať hygienu preto aj v ŠKD sme si pripomenuli základné hygienické potreby.

• január 2022
              • Zimné tvorenie

Pani ZIMA nám v mesiaci január ukazala svoju pravú tvár. Tešili sme sa snehu z ktorého deti vytvorili rôznych snehuliakov, bunkre, iglu ale taktiež nechýbala aj poriadna guľovačka.

• december 2021
              • Vianočné tradície a zvyky

Ani v ŠKD nezabúdamé na vianočné zvyky a tradície. K Vianociam neodmysliteľne patria aj oblátky,
                ktoré sme si spoločne v školskom klube aj upiekli a tak si spríjemnili predvianočné chvíle aj pri slávnostnom posedení.

• 6.12.2021

Pozdrav pre Mikuláša

Aj v ŠKD sme sa pripravovali na príchod Mikuláša.

• november 2021

Advent

V ŠKD sme sa takto pripravovali na nové liturgické obdobie - Advent. Deti vytvárali adventné venčeky podľa vlastných predstáv, ale taktiež sme každý deň otvárali aj adventný kalendár s rôznmi prekvapeniami.

• 21.10.2021

Svetový deň jabĺk

Deti v ŠKD sa venovali zdravej výžive, ale taktiež si pripomenuli aj deň jabĺka. Vytvorili si aj dvoch nových kamarátov, ktorým vybrali originálne mená Zdravoš a Nezdravoš. Táto téma je pre deti vždy zaujímavá. My sme si ju spestrili piknikom zo samých zdravých dobrôt a kinom s Ovocníčkami.

• október 2021

Úcta k starším

Starším patrí naša úcta a to nielen v októbri. Ani deti z ŠKD nezabudli na svojich starých rodičov.
                Usilovné sovičky, lienočky, včeličky a tiež naši najstarší štvrtáci im vyrobili krásne aj keď možno
                skromné darčeky.

• september 2021

Privítanie prvákov

Naši noví prváčikovia mali v ŠKD svoj veľký deň. Oficiálne sme ich privítali medzi nami, deťmi školského klubu. Prváci spĺňali rôzne úlohy pri ktorých im pomáhali aj kamaráti z iných oddelení.
                Navzájom sa povzbudzovali potleskom. Každý si odniesol prekvapenie a dúfame, že aj pekný zážitok.
                Sľubom klubára sme sa rozlúčili a popriali prváčikom veľa pekných chvíľ strávených medzi nami.