• Materská škola sv. Terézie

• Aktivity

• KATECHÉZA

Súčasťou výchovno-vzdelávacích činností je pravidelná katechéza, ktorá je prispôsobená vnímaniu
            a schopnosti porozumieť deťom v predškolskom veku. Zabezpečujú ju kňazi a rehoľné sestry. Vedie
            deti nenásilnou formou k poznaniu viery a k duchovným hodnotám, ktoré sú základom výchovy
            v našej MŠ.

PESTRÝ PROGRAM AKTIVÍT

Každoročne pripravujeme pre deti pestrý program aktivít, zameraný na rozvoj a zdokonaľovanie ich zručností a zároveň prezentáciu ich nadobudnutých vedomostí a pokrokov. Zahŕňa vystúpenie ku dňu úcty k starším, Mikuláš v škôlke, Šašo Jašo (karneval), program ku dňu matiek, majáles, nocovačka v škôlke, plavecký výcvik a záverečné odovzdanie diplomov predškolákom.

ANGLICKÝ JAZYK

Hodiny anglického jazyka pod vedením profesionálnej učiteľky cudzieho jazyka je súčasťou vzdelávacích aktivít v doobedňajších hodinách, čo nezaťažuje rodičov a zároveň umožňuje účasť všetkých detí, bez ohľadu na to, v akom čase poobede opúšťajú MŠ.

LITERÁRNO - DRAMATICKÝ KRÚŽOK a VÝTVARNÝ KRÚŽOK

Vďaka úspešnému zapojeniu sa do projektu „Múdre hranie 2“, ktorý bol vypísaný  MŠVVaŠ SR sme získali finančné prostriedky na vytvorenie záujmových krúžkov a zakúpenie pomôcok na ich realizáciu.
            Prinesú deťom veľa nových podnetov a možnosť rozvoja ich fonetických a motorických zručností.
            Zároveň budú deti rozvíjať predstavivosť, tvorivosť a precvičovať pamäť. Je to výnimočný priestor, ktorý obohatí ich duchovný život a bude úvodom do sveta umenia a fantázie.

PLAVECKÝ A JAZDECKÝ VÝCVIK