• 2018 - súčasnosť

• V školskom roku 2018 sa stala riaditeľkou školy Mgr. Marianna Harvanová, prvá žena v histórii riaditeľov školy. V súčasnosti škola úspešne reaguje na požiadavky a potreby trhu regiónu kvalitným školským vzdelávacím programom, implementáciou piatich základných pilierov školy – intelekt, kreativita, šport, spoločenstvo a osobný duchovný život.

V priebehu posledných troch školských rokov prešla Cirkevná spojená škola veľkou premenou. Zrekonštruované a zmodernizované boli šatne, telocvičňa, školská kuchyňa, učebňa informatiky, tabletová miestnosť a školská knižnica. Pre prváčikov ponúkame moderne vybavenú učebňu.

Zaujímavosťou na našej škole je vyučovanie matematiky Hejného metódou, ktorá vyzbrojí žiaka schopnosťou kriticky myslieť, analyzovať rôzne problémové  úlohy. Škola je zameraná na aktuálne potreby vo vzdelávaní, preto kladie dôraz aj na výučbu cudzích jazykov – ETwinning, ktorý podporuje inovatívne vzdelávanie  formou projektového vyučovania a komunikácie v anglickom jazyku. U žiakov rozvíjame kreativitu, vlastnú tvorbu a umelecké cítenie – to všetko žiaci dávajú ďalej prostredníctvom divadelných či kultúrnych predstavení.

Naša škola je zapojená do medzinárodných projektov a súťaží – DofE, v ktorej študenti získali medzinárodné ocenenie vojvodu z Edinburghu, v európskej súťaži – Euroscola, kde sa študenti viackrát umiestnili na popredných miestach a navštívili  Európsky parlament v Štrasburgu.

Za posledné roky nesmieme zabudnúť ani na úspešnosť našich študentov v rámci rôznych projektov, ako sú Komprax, Renovabis, Nemaj v paži, Fulbrightov program, Genetika na kolesách, Pobyt v Londýne,  Erasmus a iné. Viac v sekcií projekty.