• Výchovný poradca

• Aktuálne informácie

• Aktuálne informácie nájdete na:

www.minedu.sk
            www.svs.edu.sk (Prijímacie skúšky na str. školy)
            www.stredneskoly.sk
            - web stránka konkrétnej SŠ, o ktorú máš záujem
            - nástenka výchovného poradcu aj nástenka v triede
            - kabinet výchovného poradcu

• Prihláška na SŠ

• Milý deviatak a deviatačka, opieraj sa o tieto rady:

• systematicky sa pripravuj na Testovanie 9 z matematiky a slovenského jazyka (www.nucem.sk)
            • pozri si videá o povolaniach (www.komposyt.sk)
            • pozri si naplnenosť stredných škôl ( www.svs.edu.sk )
            • sleduj informácie na nástenke o voľbe strednej školy (chodba ZŠ, výchovná poradkyňa, trieda)
            • zúčastni sa s rodičmi Dňa otvorených dverí na vybraných stredných školách
            • konzultuj svoje rozhodnutia aj s výchovnou poradkyňou

... A  ROZHODNI SA SPRÁVNE !!!

• Postup pri podávaní prihlášky

• termíny prijímacieho konania sa každý školský rok aktualizujú (žiaci aj rodičia ich nájdu na vyššie uvedených web stránkach alebo na nástenke VP)
            • pred podávaním prihlášky si zákonný zástupca  a žiak overí všetky informácie, ktoré podáva SŠ
            • dôkladne zvážia všetky okolnosti a po vzájomnej dohode rodičov a dieťaťa, pristúpia k podaniu prihlášky
            • na základe záujmu a získaných podkladov vyplní (tlačenú - papierovú) prihlášku výchovná poradkyňa (každú zmenu je potrebné nahlásiť VP)
            • zákonný zástupca  a žiak dôkladne skontroluje správnosť všetkých údajov v prihláške (papierovej aj elektronickej)
            • do originálu prihlášky(papierovej - tlačenej) zákonný zástupca  a žiak doplní:

-          podpisy
            -          lekárske potvrdenie(ak je potrebné)

• pri elektronickej prihláške(ak sa odošle) sa nedá uskutočniť žiadna zmena ani oprava
            • elektronickú prihlášku vypĺňa každý žiak so zákonným zástupcom   cez EduPage rodičovské konto

Je potrebné sledovať aktuálne informácie na www.minedu.sk, prípadne
            www.ucimenadialku.sk, správy v médiách, lebo sa to všetko posledné dva roky často mení...

V prípade nejasností alebo otázok kontaktujte výchovnú poradkyňu.