• 2%

  10. 2. 2015

  Aj teraz je možné poukázať 2% z dane Združeniu rodičov pri Cirkevnej  spojenej  škole  na  Duchnovičovej  24, 066 01  Humenné. Získané finančné prostriedky budú použité pre deti našej školy. Vopred ďakujeme každému, kto sa rozhodne svoje 2% poukázať práve nám.
  Pre zjednodušenie je možnosť stiahnuť si tlačivá s predpísanými údajmi Združenia rodičov.

  Vyhlásenie o zaplatení 2014  TU       Potvrdenie o zaplatení dane  TU      Ako poukázať 2 %   TU

   

   

   

 • OZNAM - odhlásenie sa z obedov v šk. jedálni

  2. 3. 2015

  Od 9.3.2015 bude možné odhlásiť sa z obedov aj cez internet. Je potrebné prihlásiť sa do Elektronickej žiackej knižky na webovej stránke školy. Odhlásenie je možné do 7.30 hod. cez modul Jedálny lístok.

 • Všetkovedko

  26. 2. 2015

  Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími prebehol aj na našej škole. Zúčastnilo sa ho 17 žiakov 2.-5.ročníka. S otázkami najrôznejšieho druhu si najlepšie poradil a titul Všetkovedko získal Matej Korba zo 4.A. K titulu boli blízko aj Emka Kridlová a Tonko Pencák z 3.A. Stali sa tak spolu s ostatnými Všetkovedkovými učňami. Veríme, že sa o rok pokúsia nasledovať už dvojnásobného Všetkovedka Mateja.

  Srdečne blahoželáme!

 • Korčuliarsky výcvik

  24. 2. 2015

  Aj tento školský rok žiaci I. stupňa absolvovali počas niekoľkých dní korčuliarsky výcvik, ktorý mnohým pomohol zdokonaliť si  svoje korčuliarske schopnosti a začiatočníkom zasa dodal odvahu v prekonávaní samých seba.

  V posledný deň  pred prázdninami od  triednych učiteľov si zaslúžene prevzali svoje diplomy ako spomienku na tieto športové chvíle. Tie im určite pomohli posilniť aj fyzickú kondíciu, ktorá je veľmi dôležitá pre správny vývin dieťaťa.

  Tešíme sa tejto vydarenej aktivite a ďakujeme za pomoc obetavým rodičom pri organizácií a tiež SAD Humenné za presnú a bezpečnú prepravu na klzisko a späť.

  FOTOGALÉRIA

 • Škôlkárska olympiáda

  19. 2. 2015

  Na Cirkevnej spojenej škole (CSŠ) sa konala už 2.škôlkárska olympiáda pre predškolákov nášho mesta. Deti súťažili v piatich disciplínach: hod loptičkou na cieľ, skok do diaľky z miesta, jazda na kolobežke, prekážková dráha a hod plnou loptou. S organizáciou pomáhali študenti kvarty, ktorí si deti rýchlo získali. Prví traja v každej disciplíne si odniesli medailu a diplom, najlepšia škôlka získala Putovný pohár riaditeľa školy. Víťazom sa stala Súkromná MŠ na Duchnovičovej ulici. Na 2.mieste skončili deťúrence z MŠ Partizánska a diplom za tretie miesto získala MŠ Darg. hrdinov. Každý účastník Olympiády dostal Pamätný list. Už teraz sa tešíme na výborné výkony na 3.škôlkárskej olympiáde

  Fotogaléria

 • Hráči futsalu najlepší v okrese

  19. 2. 2015

  V  Mestskej športovej hale v Humennom sa dňa 18.2.2015 uskutočnilo Okresné kolo vo futsale študentov stredných škôl.
  Prihlásených bolo 8 družstiev stredných škôl, ktoré sa nachádzajú na území mesta. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, najlepší hrali finále a o umiestnenie. V skupine sme remizovali s Gymn.arm.gen Svobodu 0:0, vyhrali nad Gymn. J. Zlatoustého 2:0, SOŠ polytech. 3:1. Po zisku 7 bodov sme sa posunuli až do finále. Tu v rozhodujúcom zápase chlapci vyhrali nad Obchodnou akadémiou Humenné 4:2. " Teší ma tento úspech zvlášť preto,  že víťazstvo sme zaznamenali nad školou, ktorá má športové triedy so zameraním na futbal. Je dostatočný čas aj na prípravu na Krajské kolo, ktoré sa uskutoční 6.3.2015 v Prešove"      © J.Dudáš 

 • Komprax č.3 v I.AG

  Dňa 10.2.2015 v čase od 8:00 do 12:00 v chemickej učebni si organizátor malého projektového zámeru Komprax Matej Ondáč (1.AG) pripravil pre žiakov našej školy netradičnú hodinu chémie plnú zábavy a zážitkov. Žiaci mali možnosť pozrieť si zaujímavé pokusy, no aj si ich vyskúšať. Žiakom, ktorí sa zúčastnili Kompraxu, bolo poskytnuté občerstvenie. Ako sa im to páčilo? "Zaujímavá a poučná hodina", "Veľmi sa mi to páčilo, dozvedela som sa veľa nových vecí ohľadom chémie", "Zažili sme skvelú netradičnú hodinu chémie". Aj takto hodnotili podujatie niektorí žiaci.

  FOTOGALÉRIA

 • Komprax č.2 v I.AG

  Dňa 27.1.2015 sa v čase od 8:00 do 10:15 konal Komprax, ktorý zorganizovala študentka gymnázia z I.AG triedy Sára Balicová pre deviatakov ZŠ ako testovanie zo slovenského jazyka a matematiky. Žiaci mali možnosť pozrieť našu školu a odborné učebne. Mali k dispozicií občerstvenie a najlepší žiaci boli odmenení víťazným pohárom a medailami.
  FOTOGALÉRIA

 • Komprax č.1 v I.AG

  Dňa 30.1.2015 sa na našej škole konalo športové dopoludnie, ktorého súčasťou bol aj volejbalový turnaj žiakov štvorročného gymnázia, septimy a oktávy. Turnaj bol spolufinancovaný z projektu Komprax a tak žiaci mohli súťažiť o hodnotné ceny. Po ťažkom no veľmi vyrovnanom súboji však žiaci III. AG porazili Septimu a tak získali putovný pohár sv. Cyrila a Metoda, ktorý sa bude takto každý rok predávať víťazom volejbalového turnaja. Víťazom blahoželáme.

  FOTOGALÉRIA

 • Kde bolo, tam bolo

  Čaro rozprávkových príbehov, udatných princov a krásnych princezien splývali v sobotu 7.februára 2015 so spomienkami na neopakovateľné chvíle detstva v tanečnej sále ROH v Humennom. Celá miestnosť sa premenila na nádhernú hradnú dvoranu dýchajúcu magickým čarom. Počas tohto jedinečného večera bolo všetko rozprávkové, pretože po dlhých prípravách nadišiel dlho očakávaný dvanásty ročník študentského plesu   Cirkevnej spojenej školy v Humennom.

  Po roku opäť prišiel deň, kedy  sa študenti spolu s učiteľmi, rodičmi a absolventmi mohli pekne vyparádiť a prežiť rozprávkové chvíle v nádherne vyzdobenej sále, ktorej dominovala do detailov prepracovaná  kulisa  veľkého hradu. Po úvodnom tanci, ktorého sa výborne zhostili študenti  septimy, nasledoval krátky príhovor  a slávnostný prípitok riaditeľa školy, Mgr. Matúša Bartka, PhD.  V priebehu večera bol pre účastníkov plesu pripravený  zábavný program i bohatá tombola s množstvom krásnych cien. O zábavu na tanečnom parkete sa do skorých ranných hodín postaral DJ Gabriello. Hlavný organizátor plesu, trieda septima spolu s učiteľkami Mgr. D. Hojdanovou a Mgr. I. Bučekovou, pre všetkých pripravili ples, ktorému právom patrí prívlastok vynikajúci.

  „Tu kdesi priamo v nás je počuť rozprávkový zvon, to bijú srdcia našich snov – byť na chvíľu kráľom a kráľovnou .“

  FOTOGALÉRIA

 • Beseda s D. Škurlom

  Stretnutie  a beseda  s  Dušanom Škurlom, spoluorganizátorom Národného pochodu za život, na témy o  rodovej rovnosti a ochrany tradičnej rodiny.

  FOTOGALÉRIA

 • Karneval a pasovačka

  Žiaci l. stupňa sa už tradične vo fašiangovom období zabávajú na karnevale, ktorého súčasťou je aj pasovačka prvákov. Aj tento rok, 29. januára, sa veľká telocvičňa premenila na čarovnú krajinu plnú princezien, rytierov, Pippi, víl, pirátov, zvieratiek ... Tanec sa striedal s tombolou. Každý prvák svojim podpisom potvrdil, že je právoplatným žiakom našej školy a pán riaditeľ ich čarovnou ceruzou symbolicky pasoval. Každá maska bola odmenená malou pozornosťou, z ktorej sa všetci tešili.  Karneval sme ukončili spoločnou modlitbou.

  FOTOGALÉRIA

 • Nápad za tablet

  Technická univerzita v Košiciach, Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove, dala možnosť študentom stredných škôl vyjadriť svoje myšlienky a nápady podnecujúce tvorivosť, v ktorých sa mali zamyslieť nad  životom v budúcnosti. Študenti sa mohli vyjadriť v piatich oblastiach, napr. bývanie v budúcnosti, doprava, či výučba v budúcnosti. Študent Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Humennom Gregor Pankovčin z triedy 1.AG svojou esejou v kategórii Výučba v budúcnosti natoľko zaujal hodnotiacu komisiu, že jeho nápady ocenila krásnym 1. miestom. Hodnotným ocenením bola preňho, samozrejme, aj výhra tabletu, ktorý mu osobne prišiel odovzdať prodekan fakulty doc. Ing. Michal Hatala, PhD. Gregorovi srdečne blahoželáme a prajeme mu veľa ďalších tvorivých nápadov realizovaných práve na tomto tablete.

 • Separácia na našej škole

  Milí žiaci a učitelia, chceli by sme Vám povedať, že sme veľmi radi, že sa aj naša škola zapojila k vytváraniu lepšej budúcnosti pre nás i našu Zem. Zároveň zbierame vrchnáčiky pre jedno postihnuté dievčatko z Humenného, aby dostala nový vozíček. Naša škola pomáha separovať už druhý rok a myslíme si, že dosiahla veľké pokroky. A to najmä preto, že naši žiaci si uvedomili, že je to dôležité. Niektorí si možno myslia, že separácia je úplne na nič, ale ani si neuvedomujú, ako to pomáha Ľudstvu a našej Matke Zemi. Máme z toho dobrý pocit a tešíme sa spolu s vami. Ako ste recyklovali tento 1. polrok 2014/2015?
  Najvzornejšie triedy sú II.A a IV.A, I.B, I.A, V.A, tercia, príma a II.AG. Málo aktívne triedy sú VII.A, IX.A, VIII.B, VIII.A, VI.A a IV.AG.
  Ďakujeme že ste separovali s nami a pomáhajte aj naďalej. Vaši žiaci z Tercie

  Gustáv Urban & Alžbeta Barančíková

   

 • Geografická olympiáda

  Dňa 5. februára 2015 sa  päť žiakov našej školy zúčastnilo okresného kola Geografickej olympiády.

  V kategórii E (8.-9.ročník – OG 3.-4.ročník) našu školu reprezentovali: Kristína Čiefová(kvarta), Miroslav Fic  a Anna Mikulová(tercia), v kategórii F (6.-7.ročník – OG 1.-2.ročník) Sebastián Kurila  a Laura Mrázková(sekunda). Všetci zúčastnení získali pekné umiesnenia.

  V kategórii E  - Kristína Čiefová sa umiestnila  2. mieste(postup na krajské kolo)

  V kategórii F -   Sebastián Kurila  obsadil tiež 2. miesto(postup na krajské kolo).

  Ostatní súťažiaci sa umiestnili v prvej desiatke.

  Víťazom,  ale aj všetkým našim reprezentantom srdečne  blahoželáme .   

  Mgr. V. Fedoriaková

 • Obvodné kolo v stolnom tenise

  Obvodného kola v stolnom tenise žiakov ZŠ sa zúčastnilo 8 škôl, ktoré boli rozdelené do skupín a najlepší sa stretli vo finále. Družstvo v zložení V.Mocák, P.Kuľha, M.Zlacký a M.Beňo skončilo na 3.mieste.Po minuloročnom víťazstve a účasti na Krajskom kole v Kežmarku je aj tento úspech povzbudivý.Chlapci môžu rozvíjať svoje predpoklady aj v ďalšej časti štúdia.  

 • Matematická olympiáda

  Dňa 21. januára 2014 sa aj žiaci našej školy zúčastnili obvodného kola Matematickej olympiády, v ktorej získali veľmi pekné umiestnenia.
  Lucka Ganajová žiačka 5. A  triedy obsadila 4. miesto (3 miesto nebolo udelené).
  Matúš Zlacký 4. miesto a Kristína Čiefová 5. miesto žiaci kvarty osemročného gymnázia (2 miesto nebolo udelené).
  Našim úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme.

 • Pozvánka na podujatie venované Roku zasväteného života : Súď ma a skúšaj ...

  Výstava fotografií a stretnutie s autorkou dokumentárnych filmov Súď ma a skúšaj a sr. Zdenka so sr. Ivou Kušíkovou
  25. 1. 2015 o 16:00 hod. / Vihorlatské osvetové stredisko v Humennom/
  26. 1. 2015 o 9: 40 hod. so študentmi CSŠ Humenné
  .

  Info k podujatiu:

  V 50.tych rokoch minulého storočia bol život v Cirkvi v Československu poznačený prenasledovaním. Likvidácia ženských reholí sa uskutočnila pod názvom „Akcia R“ ( likvidácia gréckokatolíckej cirkvi pod názvom „Akcia P“, likvidácia mjužských reholí pod názvom „Akcia K“ ), a bola realizovaná v niekoľkých etapách.
  Sestry, ktoré na vlastnej koži spoznali praktiky režimu, spomínajú na minulosť v dokumentárnom filme režisérky sr. Ivy Kúšikovej Súď ma a skúšaj .... Film zároveň reflektuje krehkú intímnu motiváciu súčasnej mladej intelektuálky zložiť sľuby a vstúpiť do kláštora. Film, ktorý získal Hlavnú cenu za slovenský dokument na medzinárodnom festivale Jeden svet v roku 2014, ponúka uvažovanie nad naším hodnotovým smerovaním, predstavuje spirituálny rozmer života.
  Výstava fotografií  rovnomenného názvu, ktorých autorom je Michal Fulier, prináša veľkoformátové čiernobiele portréty protagonistiek filmu.

  Dokumentárny film Zdenka, opäť v réžii sr. Ivy Kúšikovej je o posolstve a ovocí obety bl. Sestry Zdenky Schelingovej, ktorá krátko pôsobila aj v Humennom. Jej výnimočnosť spočíva vo veľkosti jej lásky a odvahe za túto lásku zaplatiť.

  Výstava fotografií Mikuláša Aurela Keresztényho predstavuje prostredie, krajinu a ľudí Humenného a blízkeho okolia z obdobia prvej polovice 50-tych rokov objektívom kňaza, ktorý bol v rámci „Akcie P“ prinútený vzdať sa svojho povolania.

  Vstupom do  podujatia 25.1. 2015 bude krátky exkurz doc. ThDr. PhDr. Štefana Lenčiša, PhD na tému : Tiene  Barbarskej noci , stretnutie s režisérkou oboch dokumentov a osobné svedectvá.

 • V Olympiáde v anglickom jazyku máme aj medailu

  Minulý týždeň sa uskutočnilo obvodné kolo Olympiády v anglickom jazyku. V skupine žiakov základných škôl okresov Humenné, Stropkov a Medzilaborce získal v kategórii 1A Štefan Korekáč  (Mgr. A. Gabriová) 4. miesto a v kategórii 1B Daniela Korekáčová (PaedDr. M. Čiefová) 3. miesto.

  V skupine žiakov stredných škôl z okresov  Humenné, Snina a Vranov nad Topľou získala  v kategórii 2A Emma Tomoriová (PaedDr. Mária Čiefová) 6. miesto a v kategórii 2B Vu Duc Trung (PaedDr. Ľ. Ivancová) 7. miesto. Všetkým našim reprezentantom blahoželáme .         PaedDr. Mária Čiefová

 • Fulbrightov program

  Komisia J. W. Fulbrighta, ktorá sa zaoberá vzdelávacími výmenami medzi Slovenskou republikou a Spojenými štátmi americkými, potvrdila pre Gymnázium sv. Cyrila a Metoda pre šk. rok 2015/16 lektora výučby anglického jazyka z USA.

  Tešíme sa na spoluprácu
  wink

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná spojená škola, Duchnovičova 24 Humenné
  Duchnovičova 24 , 066 01 Humenné
 • sekretariát : +421 057 /775 2732
  riaditeľ : +421 057 /775 0655
  vedúca ŠJ : +421 057 /443 2385

Fotogaléria

Mapa