• Burza kníh a učebníc

 • Aktualizácia údajov

  1. 9. 2015 Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Oznam pre všetkých žiakov a študentov.

  25. 8. 2015

  Organizačné pokyny k začiatku šk. roka  2.9.2015:

  Zraz na školskom dvore o 8.30 hod., presun do farského kostola na sv. omšu o 9.00 hod.

  Po sv. omši rozchod domov.

   

 • Oznam pre žiakov a rodičov prvého ročníka.

  25. 8. 2015

  Organizačné pokyny k začiatku šk. roka  2.9.2015:

  Stretnutie rodičov a žiakov prvého ročníka bude o 7.45 hod. v triede I.A.

  Po úvodných pokynoch na nasledujúce dni sa deti spolu s rodičmi presunú do farského kostola na sv. omšu so začiatkom o 9.00 hod.

  Po sv. omši rozchod domov.

 • Zoznam školských pomôcok pre prvákov

  Milí rodičia,

  pre ľahšiu orientáciu, čo je potrebné zabezpečiť Vašim ratolestiam do školy, sme rozpísali potrebné školské pomôcky.

  Skolske_pomocky_pre_prvakov_na_skolsky_rok_2015.pdf

 • Oznam pre učiteľov

  24.8.2015 sa uskutoční duchovná obnova pre pedagógov našej školy so začiatkom o 9.00 hod., ktorú povedie o. Ľ. Petričko. Začiatok pracovnej doby je o 8.30 hod.

 • Jazyková univerzita

  V pondelok 6.7.2015 začal IV. ročník " Jazykovej univerzity " s heslom

  BOŽIA EKOLÓGIA - GOD´S ECOLOGY.

  Aj tento rok sme sa tešili veľkému záujmu detí, nielen z našej školy. Naši obetaví animátori prijali 76 detí, ktoré sprevádzali putovaním prírodou v duchu sv. Františka z Assisi.
  V prvý deň , ktorý sa niesol v znamení CHUDOBY sa deti zoznámili, vytvorili 6 farebných skupín s názvami rôznych zvierat, ktoré nakreslili na plagáty a zhotovili si vlastné erby. Spoločnú sv. omšu prišiel odslúžiť pán kaplán Liška a posilnení nielen na duchu ale i chutným obedom sme putovali cez park a plnili zábavné úlohy.
  Heslom druhého dňa bola POSLUŠNOSŤ. Deti čakali zaujímavé aktivity v anglickom jazyku z ríše rastlín a zvierat. Po sv. omši a výdatnom obede sa vybrali na kúpalisko osviežiť a vyšantiť.

  Tretí deň sme sa pod heslom VYTRVALOSŤ vybrali na celodenný výlet do Pavloviec. Na prechádzke náučným chodníkom sa zoznámili s krásami prírody v tomto regióne. Pán horár prišiel porozprávať o zaujímavostiach svojho lesa a sprístupnil obhliadku horárne, v ktorej je lesnícke múzeum s exponátmi parožia, lesníckeho náradia a zbierky rôznych druhov hmyzu. Po náročnom zostupe turistickým chodníkom, posilnení obedom naše kroky smerovali na miestne kúpalisko.

  Heslom štvrtého dňa bola DOBROTA. Po úvodnom príbehu a rozohriatí sa spoločným tancom nás už čakala humenská plaváreň. Po obede našu pozornosť upútal krátky príbeh o sv. Františkovi a všetci sme sa tešili na "zvieraciu olympiádu" a turnaj vo futbale.

  Posledný deň sme vyhodnotili olympiádu a odovzdali medaily všetkým zúčastneným deťom. Opäť sme sa naučili niečo nové a zaujímavé v anglickom jazyku. Heslom tohto dňa bolo PRIATEĽSTVO, predstavené v krátkom príbehu " Jablká ". Po obede nasledovala beseda s humenskými lesníkmi. Deťom odpovedali na ich zvedavé otázky a poučili ich o pravidlách správania sa v lese. Jazykovú univerzitu sme ukončili vyhodnotením a predstavením projektov, na ktorých celý týždeň pracovali. Každý získal malú odmenu a veríme, že si odtiaľ odnáša veľa zážitkov a nových priateľstiev.

 • Oznam

  Milí žiaci a rodičia!
  Ďakujeme, že ste pomáhali pri zbieraní vrchnáčikov pre pomoc iným.
  Chceme Vás poprosiť, aby ste s nami pomáhali naďalej. Pomôžeme tym postihnutému dievčatku, ktoré Vám bude veľmi vďačné.
  Nina Dúcová

 • Triedny výlet príma

  Na prvom spoločnom  triednom výlete príma navštívila naše druhé najväčšie mesto – Košice. Zaujal nás najprv svet zvierat v ZOO, potom praveký svet jašterov v Dinoparku a neskôr krásne historické centrum. Po prehliadke zaujímavej Severnej veže Dómu sv. Alžbety, kde sme museli zdolať 160 masívnych kamenných schodov smerom hore a potom opäť smerom dole, sme stretli našich duchovných otcov p. dekana a p. kaplána Miroslava. Po spoločnej modlitbe sme si prezreli samotný Dóm a nadýchali sa gotickej atmosféry v zrekonštruovanej podobe. Ďakujeme p. dekanovi za zmrzlinu v slávnej Aide a všetkým za príjemne strávené spoločné chvíle.
  PaedDr. Mária Čiefová​
  Fotogaléria

 • Výsledky separácie odpadu podľa jednotlivých tried

  Najväčší počet  smajlíkov smiley   získali:

  za základnú školu   1.A  a 2.A   (31smiley)
  za gymnázium         tercia        (26smiley )
  Poďakovanie nás všetkých patrí žiakom, ktorí sa zapojili do celoročného piatkového zberu separovaného odpadu:
  Lea, Gusto, Barborka, Ela, Terezka, Rút, Betka, Lenka, Ivanka, Dávid a Dominik z tercie
  Katka a Julka zo 7.A
  Viktória, Petra a Sára z 8.A
  Milka, Deniska, Zuzka a Slávka z II.AG
  Alex, Jakub, Ivo, Zuzka, Anitka, Adam a Števo z prímy
  Vaneska, Alžbetka, Simonka a Julka zo 6.A
  Emka, Saška, Jakub, Marián, Adrián, Monika, Lívia, Tamarka, Nina, Soňa a Rado z 5.B
  Sárka, Nika, Matúš, Tamarka, Matej, Ján, Timotej, Samo a Sebastián z 5.A
  Igor a Daniel zo sekundy
  Ďakujeme  PaedDr. Mária Čiefová

 • Triedny výlet III.A

  Pre niektorých prvá cesta vlakom - pre všetkých prvý výstup na Kapušanský hrad. Ráno 12.6.2015 sme nastúpili na vlak a tešili sa na pekný deň s  objavovaním histórie Slovenska a ľahkou turistikou. Slniečko nám od rána robilo radosť a tak po vystúpení z vlaku v Kapušanoch pri Prešove sa pred nami na kopci vynímala zrúcanina hradu, na ktorý sme to mali namierené. Pri ceste nahor sa ukázala naša húževnatosť – aj keď sme už nevládali, nevzdávali sme sa a hrad sme nakoniec dobyli...! Privítali nás robotníci, ktorí sa snažia zachrániť časti hradieb a odkryť zasypané miesta. Zaspievali sme si hymnu:“Nám sa ráno nechce spať, ideme dnes dobyť hrad...“ a brigádnici nám zatlieskali. Krásne chvíle oddychu na hrade sme si vychutnali plným dúškom a po uspokojení žalúdkov nás čakala obhliadka. Mali sme šťastie, lebo sa nám dostalo aj výkladu histórie od vedúceho vykopávok. Dozvedeli sme sa, že na hrade boli väznení zbojníci z okolia Hanušoviec nad Topľou. Bol „útekovým hradom“, to znamená, že v čase vojen a nebezpečenstiev sa naň uchyľovala šľachta z okolia. Bola tam vojenská posádka. Na pamiatku každý dostal pohľadnicu Kapušian a dôkaz toho, že sme hrad dobyli- pečiatku. Cesta  späť lesom nám ubiehala v dobrej nálade a tešili sme sa na finále – nanuky!

  Žiaci 3.A

  Fotogaléria

 • Šmolkodeň na našej škole

  Na našu školu 24.6.2015 zavítali Šmolkovia.
  Ako je to možné? Žiaci VIII.A – Šmolkovia pripravili pre mladších kamarátov z I.A, I.B, II. A, III.A  Šmolkodeň. Okrem zaujímavých úloh, ktoré prváci, druháci aj tretiaci plnili, ich čakal Šmolkotest a Šmolkodiskotéka. Všetci  súťažili a zabávali sa. Nakoniec každý malý kamarát odchádzal so sladkou odmenou a krásnym úsmevom na tvári.
  Fotogaléria

 • POZNÁVANIE I ODDYCH V JEDNOM (spoločný výlet I.A, I.B, II.A a IV.A)

  Získavať nové poznatky, spoznávať nové miesta nemusíme iba v škole. O tom sa presvedčili aj žiaci I.A, I.B, II.A a IV.A triedy na spoločnom výlete v závere školského roka.
  Podzemné priestory  Jasovskej jaskyne ich očarili svojou kamennou krásou. Pozostatky jaskynného medveďa a jaskynnej hyeny upútali pozornosť zvedavých detských očí. Takmer 45 min. prehliadky,  stúpaním a klesaním po 339 schodoch tajomne očakávali prítomnosť netopierov, ktoré sa tu zdržujú.

  Z podzemných priestorov putovala poznávacia výprava do jednej zo štyroch zoologických záhrad  na Slovensku- ZOO v Košiciach. Z 225 druhov si každá skupinka vybrala svojich favoritov, ktorých chceli bližšie vidieť, počuť, možno sa ich aj dotknúť - dozvedieť sa o nich čo najviac. V príjemnom a rozľahlom prostredí  lesoparku sa poznávanie zvierat spájalo s oddychom i relaxom v spoločnosti blízkych priateľov.

  Fotogaléria

 • Výsledky zberu papiera s poďakovaním

  Výsledky v zbere papiera:

  III.A       1509,1 kg 1.miesto

  TERCIA            1319,4 kg          2.miesto

  II.A        1308,5 kg 3.miesto

  Najlepších 10 v zbere papiera:

  1.Macková               TERCIA         406,4 kg

  2.Fic       TERCIA         393,5 kg

  3.Turíková               I.A       319 kg

  4.Špliňová     III.A     315,5 kg

  5.Kormaníková       PRIMA          306 kg

  6.Krídlová B. II.A      295 kg

  6.Krídlová E.   III.A     295 kg

         7.Grecová       VI.A   247 kg

         8.Pacoľák        III.A     223,5 kg

         9.Bača                       II.A      220 kg

  Ďakujeme všetkým žiakom, študentom a rodičom  za ochotu a spoluprácu pri zbere papiera.  Finančné prostriedky budú použité pri realizácii školských projektov.

  I.A                   856 kg

  I.B                   330,5 kg

         IV.A       668 kg

  V.A        206 kg

  V.B        529,5 kg

  VI.A       289 kg

  VII.A      281 kg

  VIII.A     102 kg

  VIII.B     396 kg

  IX.A       16 kg

  PRIMA            437 kg

  SEKUNDA       369,1 kg

  KVARTA                   138,5 kg

  SEPTIMA         110,5 kg

  I.AG       5 kg

  II.AG      238,5 kg

  III.AG                        0 kg

  Saleziánky      118 kg

  Vedenie školy         58 kg

 • Humenská žiacka šachová liga

  22.6. sa odohralo finále Humenskej žiackej šachovej ligy, ktorú organizuje Reinter n.o..Našu školu reprezentovalo 8 žiakov, postupujúcich zo školského kola. Hralo sa na 5 kôl a po vyrovnaných zápasoch sme získali 4.miesto, keď nám bronzová medaila unikla iba o 1,5 bodu. Dve kolá naši odohrali na online šachovniciach. (http://online.checkmate.sk/finale_hzslzs_201415/kolo4/). Našim najlepším reprezentantom bol Miloš Krupka z Prímy, ktorý bol najlepším hráčom na šachovnici číslo 1. Všetkým ďakujeme za dobrú reprezentáciu školy!

  fotogaléria

 • Oznam

  V utorok 30.6.2015 odovzdaním vysvedčenia ukončíme šk. rok 2014/2015 približne o 8.30 hod. ŠKD a šk. jedáleň v tento deň nebudú fungovať, pretože od 9.00 hod. je hodnotiaca porada pre všetkých pedagógov. Ďakujeme Vám za spoluprácu a pochopenie po celý školský rok.

  Kolektív učiteľov a vychovávateliek I. stupňa.

   

 • Rozprávková noc na škole

  Rozprávková noc na škole,

  bola  plná dobrodružstiev a zážitkov, aj spolu s Jankom Hraškom, ktorý svojou odvahou a vytrvalosťou dokázal prekonať všetky prekážky na svojej ceste. 

  Naše spoločné  rozprávkové putovanie  sme začali záverečnou ďakovnou sv. omšou vo farnosti, po ktorej nasledovalo agapé a rozlúčka s p. kaplánom. Kaplánovi  Tomášovi ďakujeme za výborné pizze a tetám kuchárkam za sladké a chutné bublaniny, ktorými sme sa posilnili pred cestou za dobrodružstvom.

  Po návrate do školy, sme rozdelení  po skupinách, putovali s našim rozprávkovým hrdinom po dvore i po škole, kde sme museli tiež prekonávať rôzne ťažkosti.  Po príprave svojich postieľok  nasledovala spoločná modlitba v kaplnke, kde sme mohli poďakovať  za  krásne  prežitý deň a poprosiť  o pokojnú a požehnanú noc.  Pokojná, radostná a priateľská  atmosféra  nás  skutočne sprevádzala   po celý čas, a tak sa každý z nás mohol cítiť, ako v ozajstnej rozprávke, veď ... „ Rozprávky nevznikli preto , aby deti zaspali, ale aby  sa dospelí  zobudili.“    Milan Rúfus 

  FOTOGALÉRIA

 • OZNAM

  Prosíme všetkých animátorov - študentov, aj našich maturantov, ktorí prejavili záujem pomôcť  na Jazykovej univerzite, aby prišli zajtra / 24. 6. / počas veľkej prestávky do auly.Pripomíname, že počet zapísaných  detí je už naplnený.
  Mgr. Lenka Mocáková ​

 • BESEDA O ARANŽOVANÍ KVETOV

  V dňoch 8. a 11. júna sa žiaci V.A a V.B v rámci predmetu SVET PRÁCE zúčastnili BESEDY O ARANŽOVANÍ KVETOV s pani J. Čikotovou. Dozvedeli sa, ako urobiť správne kyticu, hoc aj z lúčnych kvetov, a mali možnosť si aj sami prakticky vyskúšať vytvoriť peknú kytičku. Niektorým z nich sa kytica mimoriadne vydarila. Možno práve z nich raz budú aranžéri alebo kvetinárky.

  Mgr. Chalachanová

  Fotogaléria

 • Rozprávková noc

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná spojená škola, Duchnovičova 24 Humenné
  Duchnovičova 24 , 066 01 Humenné
 • sekretariát : +421 057 /775 2732
  riaditeľ : +421 057 /775 0655
  vedúca ŠJ : +421 057 /443 2385

Fotogaléria

Mapa