• Testovanie

• Testovanie 9

• TESTOVANIE JE URČENÉ: žiakom 9. ročníka základných škôl a 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom v SR vrátane žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

CIELE TESTOVANIA:

• získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelávania,
              • porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl,
              • poskytnúť spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania.
        • TESTOVANÉ PREDMETY: matematika, slovenský jazyk a literatúra

TESTOVANÉ UČIVO:

• obsahovou stránkou a úrovňou náročnosti zodpovedá platnej pedagogickej dokumentácii – Štátny vzdelávací program pre 2. stupeň základnej školy .
          • podľa tohto dokumentu sa vzdelávajú aj žiaci 1. až 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom.

Účasť žiakov so zdravotným znevýhodnením na testovaní:

• žiaci, ktorí sa vzdelávajú formou školskej integrácie (začlenenia) sa do testovania zapájajú bez ohľadu na to, či si prihlášku podávajú na študijný alebo učebný odbor strednej školy,
          • žiaci, ktorí sa vzdelávajú formou školskej integrácie (začlenenia) podľa IVVP s modifikáciou obsahu z testovaného predmetu, vzhľadom na závažnosť postihnutia a vývinovej poruchy (žiaci so zrakovým postihnutím, so sluchovým postihnutím, telesným postihnutím a s dyskalkúliou*), sa do testovania zapájajú dobrovoľne len na základe záverov dlhoročného diagnostikovania poradenským zariadením uvedeného zdravotného znevýhodnenia. Z uvedenej skupiny testovaných žiakov sa testovania zúčastňujú tí žiaci, ktorí si prihlášku podávajú na študijný odbor.
        • Termíny:

•   Riadny termín:        20. marec 2024 (streda)
              Náhradný termín:   4. a 5. apríl 2024 (štvrtok, piatok) vo vybraných školách v rámci kraja