• Maturita

• Pokyny pre maturantov

• Na EČ a PFIČ MS nezabudnite priniesť svoj občiansky preukaz pre overenie totožnosti. Počas EČ a PFIČ MS v každej lavici sedí iba jeden žiak. Osobné veci - taška, bunda, mobil,... musia byť uložené na určenom mieste v učebni.
            • Musíte mať vypnuté mobilné telefóny a ďalšie elektronické zariadenia s pripojením na internet, v čase administrácie testov ich nesmiete používať ani na chodbe.
            • Počas testovania môžete mať pri sebe vlastný nápoj. Žiadne potraviny nie sú povolené.
            • Počas EČ MS z matematiky môžete používať vlastnú kalkulačku. Požiadajte vyučujúceho matematiky, aby skontroloval, či kalkulačka spĺňa nasledujúce kritériá. Môžete používať kalkulačku, ktorá nie je súčasťou mobilu ani nedokáže vykresľovať grafy, zjednodušovať algebrické výrazy, počítať korene rovníc. Súčasťou testu z matematiky je prehľad vzťahov, ktorý môžete používať.
            • Nesmiete používať zošity, učebnice ani inú literatúru (okrem určenej literatúry pre PFIČ MS z vyučovacích jazykov, ktorá bude pripravená v učebni). Veci, ktoré počas testovania nepotrebujete, nesmú byť na laviciach, ale na určenom mieste.
            • Používate iba pripravené pomocné papiere.
            • Počas administrácie EČ a PFIČ MS by ste nemali opustiť učebňu. V nevyhnutných prípadoch môžete učebňu opustiť. OH vložíte do testu a zatvorený test prinesiete na katedru. Dôvod odchodu oznámite administrátorovi. Mimo učebne môže byť v danom čase najviac jeden žiak. Počas práce na I. časti testu z cudzích jazykov (počúvanie s porozumením) a počas zverejňovania tém/zadaní PFIČ MS z vyučovacích a cudzích jazykov nemôžete opustiť učebňu v žiadnom prípade. Ak skončíte prácu pred oficiálnym ukončením administrácie, môžete v tichosti odísť. Svoj odchod oznámite administrátorovi.
            • Pri písaní do OH môžete používať iba perá s čiernou alebo modrou náplňou. Nesmiete písať ceruzkou, plniacim ani veľmi tenko alebo slabo píšucim perom (nie sú vhodné na skenovanie OH). Pripravte si viac vhodných pier.
            • Pozor, OH sú samoprepisovacie! Nesmiete klásť rôzne druhy OH na seba, aby nedošlo k prepísaniu vašich odpovedí.
            • V testoch z vyučovacích a cudzích jazykov dôsledne dodržujte písanie veľkých a malých písmen.
            • Pri vypisovaní hlavičky OH vás usmerní administrátor. Potrebujete si pamätať rodné číslo a známku z testovaného predmetu na poslednom vysvedčení.
            • V prípade, že sa v priebehu EČ a PFIČ MS budete správať nedovoleným spôsobom (používanie nepovolených pomôcok, opisovanie, vyrušovanie a pod.), môže predseda predmetovej maturitnej komisie vašu skúšku prerušiť. V tom prípade musíte opustiť učebňu a skúška je neplatná. Ak predseda preruší EČ MS z daného predmetu, môžete vykonať PFIČ aj ÚFIČ MS z tohto predmetu v tomto školskom roku. Ak predseda preruší PFIČ MS z daného predmetu, nebudete v tomto školskom roku pripustení ani na ÚFIČ MS z tohto predmetu. Opakovať prerušenú skúšku môžete až v riadnom termíne nasledujúceho školského roka. Prerušenie skúšky z určitého predmetu však nemá vplyv na možnosť vykonania MS z ostatných predmetov.

Prajeme vám úspešnú MATURITU.