• Úspešné vystúpenie v Biblickej olympiáde
            diecézneho kola tejto olympiády  v Košiciach.  Naše reprezentantky v kategórii
            stredných škôl - H. Čoudková, T. Kočanová a D. Korekáčová - boli od začiatku
            súťaže na popredných priečkach a nakoniec získali vynikajúce 4. miesto medzi
            strednými školami z celej diecézy.
            Úspešným študentkám blahoželáme a ďakujeme za niekoľkomesačné
            úsilie v príprave na súťaž o najznámejšej knihe sveta.
            PK KNB

• Biologická olympiáda
          • Začiatkom apríla sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola olympiády z biológie – Poznaj a chráň
            (kategória E). Martin Bartko, ktorý súťažil v oblasti botanika a Katka Šarišská (zoológia), obsadili
            krásne 5. miesto. Deniska Šeršeňová (kvarta), ktorá sa popasovala s úlohami zo zoológie, obsadila
            krásne 3. miesto a v blízkej dobe bude reprezentovať našu školu v Prešove na krajskom kole. Všetkým
            želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

• Úspešný matematik
          • Srdečne blahoželáme Filipovi Krempaskému žiakovi sekundy k 1. miestu obvodného kola matematickej olympiády kategórie Z7 a k 3. miestu v obvodnom kole Pytagoriády.

Držíme palce v ďalšej reprezentácii školy.

Mgr. Katarína Lichmanová

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE
          • Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa uskutoční triedne rodičovské združenie so začiatkom o 15:30 v jednotlivých triedach.

• Slávnostný zápis do I. ročníka ZŠ
          • Celý mesiac apríl prebieha na našej škole zápis do I. ročníka Základnej školy.

Dňa 5. 4. 2018 to bolo o niečo slávnostnejšie a mimoriadnejšie v príjemnej atmosfére, ktorú pripravili učitelia I. stupňa za pomoci študentov. Tí  pomohli malým zvedavým predškolákom prekonať prvé obavy a strach zo školského prostredia. Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru  a malým školákom prajeme veľa úspechov v novom školskom roku.

• Zážitkový workshop
          • Žiaci kvarty mali možnosť zoznámiť sa  na vlastnej koži s témami kolektivizácie a znárodňovania na slovenskom vidieku.

10. 4. 2018 sa zúčastnili na zážitkovom  workshope s témou  Premeny slovenskej dediny počas kolektivizácie. Na chvíľu sa stali obyvateľmi dediny Úboč, zažili voľby v roku 1948, znárodňovanie a dostali sa do situácie, v ktorej sa ľuďom nespravodlivo vzali základné práva, majetok, sloboda a museli sa vysťahovať z dediny. Boli postavení pred otázku, akoby sa v podobných situáciách zachovali oni.

Worshop organizácie Post Bellum SK bol založený na skutočných príbehoch a rozprávaniach pamätníkov z archívu Memory of Nations (Pamäť národa).  Post Bellum SK vyhľadáva a dokumentuje spomienky pamätníkov 20. storočia.

• Striebro pre Katarínu Šarišskú
          • Dňa 23.3.2018 sa v priestoroch SOŠ Technickej v Humennom konalo okresné kolo Chemickej olympiády v kategórii D.

Okresného kola sa zúčastnili žiaci okresu Humenné a Medzilaborce.Chemická olympiáda pozostáva z teoretickej a praktickej časti. Žiaci Kvarty podali veľmi dobré výkony o čom svedčia aj ich dosiahnuté výsledky: Alexander Kostka 12.miesto, Lucia Šarišská 4.miesto a Katarína Šarišská 2.miesto.

Všetkým srdečne blahoželáme a Katke želáme veľa úspechov v krajskom kole 26.apríla 2018 v Prešove.

• Svetový deň vody – 22.marec
          • Dňa 23. marca 2018 sme sa my, študenti kvinty a I.AG, zúčastnili vzdelávacieho programu vo Vihorlatskom múzeu v Humennom, pri príležitosti  Svetového dňa vody. Témou pre tento rok bola Voda – odpoveď je v prírode, čo nám priblížilo problematiku mokradí.  V priebehu dvoch hodín sme okrem videoprojekcie filmu, diskusie a praktických aktivít absolvovali aj prehliadku prírodovednej expozície. Z Vihorlatského múzea sme odchádzali  obohatení o nové informácie a s pocitom, že je potrebné chrániť našu planétu a tiež tak dôležitú vec pre náš každodenný život – pitnú vodu.