• Halové majstrovstvá SR dorastencov
     •  V Bratislave sa v nedeľu 25.2. 2018 uskutočnili Halové majstrovstvá SR dorastencov. Náš reprezentant Tomáš Matuščák bol prihlásený na 60 m a 200 m. Dosiahnuté časy ho stavali do pozície najväčšieho favorita. Najväčšimi súpermi mali byť Rastislav Jelínek (AK Slávia TU Košice) a Samuel Beladič (AO TJ Slávia STU Bratislava). Beh na 60 m sa vydaril, 1. miesto a čas 7,00 je vynikajúci. Bohužiaľ, pri štarte na 200 m sa mu obnovilo svalové zranenie a beh nedokončil.

      "Mal som stanovené vysoké ciele, ale bohužiaľ to nevyšlo. Nie som sklamaný, ako dorastenec môžem štartovať aj na budúci rok. Teraz sa sústredím na letnú sezónu a behy na 100 m a 200 m. Vrcholom budú pre mňa aj Školské majstrovstvá v Nových Zámkoch, kde budem reprezentovať školu (jún 2018)."

    • Všetkovedko
     • Všetkovedko
     • Aj tento rok sa na našej škole konal veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími – súboj o to, kto bude celý rok nosiť titul Všetkovedko. Na Slovensku sa do súťaže zapojilo 20 470 detí, u nás našlo odvahu 34 žiakov z 2. – 5.ročníka ZŠ. Náročné otázky  z rôznych oblastí (prírodoveda, vlastiveda, hudobná výchova, matematika, slovenčina, angličtina, informatika, dopravná výchova...) najlepšie zvládlo 7 žiakov: Veronika Kužmová a Jakub Ľubiščák z 2.A, Adelka Veľasová z 3.A , Mária Skoupilová zo 4.A, Alexandra Bučeková a Jozef Potocký zo 4.B a Marek Macko z 5.A. Zaradili sa medzi 30% najúspešnejších a dostali titul Všetkovedko.

      Všetkovedkom školy sa opäť stal Jožko Potocký(patril medzi 4% najúspešnejších), za čo dostal okrem diplomu aj hru Zlatý poklad. Ďalší dvaja žiaci, Majka Skoupilová a Saška Bučeková(patrili medzi 15% najlepších), dostali hru Frutti di Mare. 4 Všetkovedkovia dostali nafukovaciu loptu . Všetci ostatní účastníci súboja dostali ceruzku „Súťažím s Talentídou“ a diplom Všetkovedkov učeň.  Všetci súťažiaci  si môžu pozrieť úlohy a odpovede na stránke www.vsetkovedko.sk v časti  Tvoj Všetkovedko . Výsledky sú aj na chodbe školy na prízemí a na 1.poschodí.Výhercom blahoželáme a všetkým prajeme radosť pri objavovaní!

     • Tomáš Matuščák vo finále v behu na 60 m s Jánom Volkom
     • V bratislavskej hale Elán sa uskutočnili Halové majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike. Tomáš (roč. 2001) sa predstavil prvýkrát v priamej konkurencii s mužmi. Spolu 32 pretekárov štartovalo v 5 rozbehoch, do finále postupovali víťazi a traja s najlepšími časmi. Druhé miesto v rozbehu na 60 m a čas 6,95 s je vynikajúci, zabezpečil mu účasť vo finále. 
      "Finále som vypustil v závere pre bolesť, ktorú som náhle pocítil." 
      Najbližšie preteky sú už o týždeň - Halové majstrovstvá dorastu. Meno nádejného humenského dorastenca sa začína objavovať už aj na stránkach športových denníkov.
      Foto: Tesne pred štartom na 60 m, Tomáš druhý zľava, J. Volko piaty.

     • Prvácka pasovačka
     • Naši milí prváci po svojom prvom polročnom snažení  boli slávnostne pasovaní za vzorných žiakov Cirkevnej spojenej školy v Humennom  svojimi staršími kamarátmi z V. A  /  trpaslíkmi spolu s Tipom  a Pipom /.  Foto

      Prváci predviedli svoju šikovnosť,  radosť z učenia a zaspomínali na všetky spoločné chvíle, ktoré  prežili od svojho prvého dňa v škole, ale aj mimo školských lavíc.  Foto

     • Lyžiarsky výcvik - Litmanová
     • V dňoch od 5.2.2018 do 9.2.2018 sme sa my, žiaci sexty, II. AG, septimy a III. AG zúčastnili na lyžiarskom výcviku v nádhernej dedinke Litmanová. Spolu s nami tam strávili týždeň aj p.u. Lenka Kosťunová, p.u. Jozef Bačovčin a p.u. Jaroslav Dudáš, ktorí nás s veľkou trpezlivosťou učili lyžovať a nezabiť sa pri tom. Večery sme si spríjemňovali zábavnými súťažami aj tancovačkami. Poučné omše sme slávili s otcom Dominikom. V nich sme prosili aj za dobré počasie a zdravie všetkých zúčastnených. To sa nám aj splnilo, snehu bolo dosť a všetci sme sa vrátili zdraví späť domov. Na tento týždeň budeme spomínať ako na týždeň plný pohody, zábavy ale aj ponaučení. Jedno je však isté: poriadne sme si to vychutnali.

      Foto

     • DETSKÝ KARNEVAL
     • Fašiangové obdobie je charakteristické množstvom plesov a karnevalov. Detský karneval je už niekoľkoročnou a krásnou tradíciou pre mladších žiakov našej školy. V tomto roku sa uskutočnil vo štvrtok, 1. februára,  a umocnil tak čaro polročných prázdnin.    

      Vo veľkej telocvični sa stali z  našich dievčat  ľadové  princezné, víly, čarodejnice, lienky…, z našich chlapcov rytieri, supermani, kovboji, futbalisti, ninjovia…, a z našich učiteľov šašovia. Super náladu spestrila prehliadka masiek, hudba, tanec a rôzne zábavné hry, pri ktorých sme sa výborne vyšantili. Z tomboly si všetci prítomní odniesli malú vecnú spomienku a desať najoriginálnejších masiek aj sladkú odmenu. Náladu prítomných ešte umocnila návšteva otca biskupa Mons. Mareka Forgáča, pána dekana a pána riaditeľa školy. Milé spomienky nám, aspoň dúfame, vydržia do budúceho roka. Veď sa už všetci veľmi tešíme na budúci ročník!           Foto

          

       

     • „NATIVE SPEAKERS“ v Sekunde
     • Dňa 24. januára 2018 nás navštívili dve Angličanky - Emily a Georgina v sprievode našej absolventky Janky, ktorá cestuje po svete a učí angličtinu. Native speakers -Emily a Georgina sa zúčastnili na hodine ANJ v triede sekunda. Žiaci si otestovali porozumenie anglického jazyka v reálnej situácii. Takáto vyučovacia hodina sa žiakom mimoriadne páčila. Na oplátku im naši žiaci v angličtine predstavili Humenné a Slovensko a povedali aj niečo o sebe. Obojstranná konverzácia žiakov s rodenými Angličankami oživila nielen vyučovaciu hodinu, ale pôsobila na žiakov veľmi motivačne.

      Ďakujeme hlavne našej absolventke Janke za sprostredkovanie návštevy a v nemalej miere „native speakers“ Emily a Georgine za super zážitok: Thank you.

      Mgr. Martina Bartková     Foto

     • Genetika na kolesách
     • V utorok 30.01.2018 k nám už po druhýkrát zavítala Genetika na kolesách. Tohto projektu sa zúčastnili vybraní žiaci z jednotlivých tried osemročnej a štvorročnej formy gymnázia. Zamestnanci Katedry genetiky, Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave si pre nás pripravili viac ako trojhodinový program, počas ktorého žiaci nemali čas nudiť sa. Okrem praktického cvičenia z genetiky zameraného na identifikáciu páchateľa na základe DNA sa žiaci dozvedeli veľa o geneticky modifikovaných organizmoch. Tento projekt opäť raz zanechal u žiakov príjemné pocity a veríme, že niektorým z nich pomohol aj pri výbere ďalšieho štúdia alebo povolania.

      Mgr. Lenka Kosťunová

        foto