• Denník IV. A zo Školy v prírode
     • Denník IV. A zo Školy v prírode
     • Stará Lesná,  Villa Domino  12. 6. – 16. 6. 2017
      1.Časť : Foto
      Po veľmi pestrej a zaujímavej ceste vlakom, kde sme si mohli vyskúšať matematiku v praxi, sme spoznávali krásu okolitej prírody a predstavili tému týždňa : Priateľstvo, s úlohami na každý deň. Povedali si pravidlá a systém bodovania izieb. Bývali sme v príjemnom a rodinnom penzióne, kde sa o naše hladné žalúdky starali výborní kuchári,  už 46 roční  manželia.  
      2.Časť : Foto
      Počas  celého týždňa sme mohli objavovať krásy a bohatstvo našich nádherných veľhôr, Vysoké Tatry:   Štrbské Pleso, Hrebienok..., a samozrejme učenie trochu netradičným spôsobom.
      3.Časť : Foto
      Peknou atrakciou bola pre nás TrickLandia, kde sme mohli putovať po Slovensku  aj v obrazoch a vyskúšať si 3D predstavivosť. Bolo to super a všetkým to odporúčame zažiť na živo. Najväčším darom  bolo samozrejme slnečné počasie, ktoré nám doprial náš Nebeský otec, začo mu veľmi ďakujeme, ale aj všetkým, ktorí nás sprevádzali svojimi modlitbami.
       

    • Z povestí do skutočnosti...
     • Z povestí do skutočnosti...
     • Školský výlet tried – sekunda, 5. A, 7. A, bol zameraný tematicky. Najprv sme si o tom prečítali, potom sme aj videli. Reč je o úžasnej  soľnej historickej  bani Wieliczka v Poľsku. Tento výlet bol nielen pre všetkých hlbokým zážitkom, ale aj plný zábavy, dobrej nálady, slniečka a radosti. A videli sme aj Tatry z poľskej strany, z nádherného mestečka Zakopané. Už teraz sa tešíme, kam pôjdeme na druhý rok.   Foto

     • TOMÁŠ MATUŠČÁK - na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Bratislave opäť vynikajúci
     • TOMÁŠ MATUŠČÁK - na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Bratislave opäť vynikajúci - Obrázok 1TOMÁŠ MATUŠČÁK - na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Bratislave opäť vynikajúci - Obrázok 2


      Tomáš štartoval prvýkrát v kategórii juniorov so staršími atlétmi (roč. 1999, 2000) na 100 m a 200 m. Vytvoril si osobné rekordy (PB) 11,21 s a 22,97 s. Vo finále v behu na 100 m skončil na 6. mieste (Photo finish).

     • Praha našimi očami
     • Praha našimi očami - Obrázok 1Vidieť Prahu bol pre nás, žiakov kvinty, splnený sen. Očarili nás nádherné historické pamiatky, vyšantili sme sa v múzeu voskových figurín a nemenej zaujímavým zážitkom bola pre nás jazda metrom. Jednoducho, bolo nám úžasne. Nenadarmo sa hovorí, že ,,v Praze je blaze“.   Foto

     • Tomáš Matuščák - Školský majster Slovenska v behu na 300 m
     • Tomáš Matuščák - Školský majster Slovenska v behu na 300 m - Obrázok 1Významným úspechom sa zapísal do histórie školy náš žiak Tomáš Matuščák. Po víťazstvách na okresnom a krajskom kole v behu na 60 m a 300 m sa zúčastnil aj Školských majstrovstiev Slovenska v atletike žiakov ZŠ v Nových Zámkoch. V behu na 60 m obsadil vo finále 3. miesto a s prehľadom vyhral beh na 300 m. Atletike sa venuje necelý rok a stanovil si veľmi vysoké ciele. Dosiahnuté tohtoročné časy v behu na 60 m - 7, 24 s a na 300 m - 37,13 sú najlejpšie na Slovensku. Počas víkendu 24. a 25. júna bude štartovať na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Dubnici nad Váhom v behu na 100 m a 200 m. Chcel by zabehnúť limit 11,35 s na 100 m a získať tak štatút reprezentanta Slovenska. Úprimne mu to prajeme, aby reprezentoval školu aj v zahraničí.    Mgr. Jaroslav Dudáš

    • Morálne oceňovanie žiakov katolíckych škôl
     • Morálne oceňovanie žiakov katolíckych škôl
     • Dňa 14.6.2017 sa v Košiciach konalouž tradičné morálne oceňovanie žiakov katolíckych škôl. Vybraní žiaci dostali ocenenia za výborný prospech, reprezentáciu školy a taktiež za účasť na mimoškolských aktivitách. Na slávnosti nechýbala ani naša škola v sprievode pána riaditeľa. Spomedzi žiakov našej školy si ocenenia odniesli študentky sexty Alžbeta Bačišinová, Kristína Čiefová a Zuzana Palaštová a aj žiačka IX.A Nikola Pirová.
      Slávnosť začala sv.omšou a pokračovala už samotným preberaním ocenení, ktoré odovzdával osobne Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup – generálny vikár. Všetci zúčastnení boli pozvaní na slávnostný obed, pri ktorom rozhodne nechýbala dobrá nálada.

      Spracovala: Kristína Čiefová (Sexta)             Foto

     • Letný viacboj všestrannosti pre I. st. základných škôl mesta Humenné
     • Letný viacboj všestrannosti pre I. st. základných škôl mesta Humenné - Obrázok 1Letný viacboj všestrannosti pre I. st. základných škôl mesta Humenné - Obrázok 29.6.2017 sa zástupcovia každého ročníka zúčastnili Letného viacboju všestrannosti, ktorý organizovala ZŠ Pugačovova. Z nášho osemčlenného družstva bol najúspešnejší Samko Lichman z I. A , ktorý sa umiestnil zo všetkých prvákov - chlapcov na peknom treťom mieste.

      Srdečne blahoželáme.

    • Zber papiera 2017 – Malí veľkí víťazi
     • Zber papiera 2017 – Malí veľkí víťazi
     • Počas osláv  Medzinárodného dňa detí sa konalo aj vyhodnotenie zberu papiera. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať 10 500 kg papiera.  Zberom  ste prispeli  nielen k  ochrane životného prostredia, ale pomohli ste aj našej škole.  Za čo všetkým  ďakujeme.
      Trom žiakom sa podarilo vyzbierať vyše 2200 kg papiera, za čo boli aj odmenení. Jednotlivci získali vecné ceny  a kolektívy sladkú odmenu. 

      Najlepší jednotlivci

      1.miesto: Kulanová Katarína IV.A894,5 kg

      2. miesto: Pacoľak Richard V. A 721 kg

      3. miesto: Palašta Erik  IV. A 600 kg

      Najlepšie kolektívy  škola

      1.      miesto:  IV. A 1918,5  kg                           Výherci 8G - Príma

      2.      miesto:  II. A 1916  kg                               Výherci 4G – II. AG           

      3.      miesto:  III. A 1462  kg      

      Výhercom blahoželáme a ďakujeme.      Foto     

     • Vec: Oznámenie o udelení riaditeľského voľna
     • Oznamujem Vám, že v súlade s § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. a v znení neskorších predpisov dňa 30. 06. 2017 udeľujem riaditeľské voľno   žiakom Cirkevnej spojenej školy, Duchnovičova 24, 066 01  Humenné z organizačných dôvodov.

                                                                                                    Mgr. Matúš Bartko, PhD., riaditeľ školy

       

    • II.AG poznávala krásy Viedne aj Bratislavy
     • II.AG poznávala krásy Viedne aj Bratislavy
     • Na obdobie výletov sa študenti vždy veľmi tešia, lebo to znamená, že sa   blíži koniec školského roka.  Po minuloročnom poznávaní Prahy sa študenti II.AG tentokrát vybrali   do  čarokrásnej  Viedne a Bratislavy.A ako  ich poznávanie dopadlo? Posúďte sami. Foto

    • MDD na prvom stupni
     • MDD na prvom stupni
     • Medzinárodný deň detí  sa na prvom stupni slávili až 2. júna, teda o deň neskôr ako tradične. Ani to mu neubralo na jeho kráse. Súťažili sme  “NA  SAFARI”  pod dohľadom dievčat z IX.A. Niečo sme sa naučili od  dikobraza, kraba, klokana, ...  Asfaltovú plochu za školou deti “vyzdobili” zvieratkami, ktoré im exotiku pripomínali: levy, žirafy, hady, papagáje, …ale aj delfíny, chobotnice a žraloky. Detský veselý džavot na školskom dvore dopĺňala hudba, ktorej výber bol v réžii nielen nášho “DJ Jožka”, ale aj rozšantených, tanca chtivých detí. Ten, kto trochu vyhladol, si mohol pochutnať na slaných a sladkých chuťovkách v našom malom bufete. Na záver každá trieda dostala talizman, v podobe malého exotického zvieratka (ako pamiatku na tento deň) a ovocnú lízanku na cestu domov.   FOTO

    • Botanikiáda
     • Botanikiáda
     • Ôsmy ročník projektu Botanikiáda, ktorý  organizuje Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach, niesol podtitul „Rastlinní privandrovalci“. Do tohtoročného sa zapojila aj naša škola. Školské kolo sa uskutočnilo pre našich piatakov on-line formou 27.apríla 2017 a bolo zapojených okolo 2 600 žiakov z vyše stovky zaregistrovaných škôl Prešovského a Košického samosprávneho kraja. Do regionálneho kola, ktoré sa uskutočnilo v posledných májových dňoch,  postúpili Richard Sovič a Július Buček. Posledný spomínaný sa stal aj jedným z úspešnejších riešiteľov vrámci tohto kolaSrdečne blahoželáme.
      Ing. M. Saloňová

       

    • Krajské kolo v atletike ZŠ - POSTUP NA CELOSLOVENSKÉ KOLO - Blahoželáme
     • Krajské kolo v atletike ZŠ - POSTUP NA CELOSLOVENSKÉ KOLO - Blahoželáme
     • Naše súťažné družstvo žiakov sa po víťazstve na okresnom kole zúčastnilo krajského kola na ZŠ Šmeralova v Prešove. V konkurencii športových tried sme obsadili 5. miesto. Najhodnotnejšie výkony dosiahli Tomáš Matuščák v behu na 60m - 7,24 s., 300m - 38,50 s. a Jakub Bačovčin v hode kriketovou loptičkou - 68,72m. Tomáš Matuščák ako víťaz dvoch disciplín postupuje na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 20. júna 2017 v Nových Zámkoch.
      Mgr. Jaroslav Dudáš

     • HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva.
     • HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 1HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 2HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 3HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 4HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 5HAPPY DAY - Nádherný Medzinárodný deň detí všetkým! Nech je plný smiechu, hravosti a radosti zo spoločenstva. - Obrázok 6

     • OZNAM
     • Riaditeľ Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Humennom (org. zložka Cirkevnej spojenej školy, Duchnovičova 24, Humenné) organizuje 2. kolo prijímacích skúšok na doplnenie posledných voľných miest do 1. ročníka 4-ročnej a 8-ročnej formy gymnázia. Doručenie prihlášok na našu školu je do 12. 6. 2017. Prijímacie skúšky sa uskutočnia 20. 6. 2017.