• Majstrovstvá okresu v šachu
     • Vo štvrtok 19.6.2014 spoločnosť Šachy Reinter n.o. organizovala okresné majstrovstvá základných škôl v šachu. Družstvo našej školy mali tvoriť 8 žiaci, bohužiaľ 4 sa majstrovstiev z objektívnych i subjektívnych príčin nezúčastnili. Po výbornom výkone obsadil Dávid Bača(I.A) v kategórii A(1.-2.ročník) 4.miesto, kategóriu B sme nemali obsadenú(žiaci boli v škole v prírode), v kategórii C(5.-9.ročník) skončil Miloš Krupka(V.B)  na 4.mieste a Frederik Ondík(V.B) na 5.mieste. V kategórii D(dievčatá) nás reprezentovala len Anička Bačišinová(V.B) a skončila na 5.mieste. Ďakujeme našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy a prajeme pekné prázdniny (možno aj na šachovom tábore, ktorý organizuje Šachy Reinter,n.o.)

      FOTO

     • Škola v prírode
     • Škola v prírode - Obrázok 1V dňoch 16. - 20. júna 2014 sa žiaci 2. - 4. ročníka ZŠ sv. Cyrila a Metoda zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lesnej vo Vysokých Tatrách. Spolu sme putovali Narniou a prežívali nezabudnuteľné dobrodružstvá. Počas celého pobytu nám počasie prialo zaiste i vďaka každodenným svätým omšiam a úprimným detským modlitbám.
      Spoločne sme zvládli mnohé túry napr. Štrbské Pleso, Hrebienok, Rainerovu chatu, poniektorí i Zamkovského chatu a návštevu múzea i kúpaliska v Tatranskej Lomnici.
      Poďakovanie patrí pedagógom za ich starostlivosť o deti a rodičom za prejavenú dôveru.

      FOTOGALÉRIA

     • Odovzdávanie cien v súťaži EnvirOtázniky :)
     • V celoslovenskej vedomostnej súťaži EnvirOtázniky - Olympiáda o životnom prostredí, obsadili žiaci Kvarty takmer všetky popredné umiestnenia: R. Karpiel 1. miesto, CH. Frandoferová 3. miesto a D. Palašta 4. miesto. Dnes za nimi prišli organizátori tejto súťaže priamo do školy, aby im odovzdali ceny.

       

     • BURZA KNÍH nie len pre (ne)maturantov - 1. ročník
     • BURZA KNÍH nie len pre (ne)maturantov - 1. ročník - Obrázok 1

     • Family day
     • Family day - Obrázok 1Pozývame všetkých, malých i veľkých, teda celé rodiny, osláviť sviatok všetkých sviatkov - Family day a koniec školského roka na našej škole. Pripravené budú súťažné aktivity medzi  rodinami i zábavné hry pre deti. Rodičia budú mať  možnosť si zašportovať so svojimi deťmi, či  zacvičiť pri zumbe.

      Pre rodičov budúcich prváčikov v rámci tejto aktivity je tiež  pripravený miniseminár s názvom "Ako sa dobre pripraviť do školy ? ", so špeciálnou pedagogičkou Mgr. Mihalčíkovou z CPPPaP.

      V závere besedy budú  rodičom poskytnuté praktické informácie o príprave do školy  zo strany učiteľov.

      Nájdite si čas na svoju rodinu! Tešíme sa na Vás !


       

     • Program na deň 19.6.2014 - štvrtok
     • 7.30 hod. - schádzanie na šk. dvore
      7.45 hod. - organizovaný odchod postupne od 1.A
      8.15 hod - sv. omša
      Vyučovanie pokračuje podľa rozvrhu hodín a končí sa 5. hodinou
      Fotografovanie tried:
      3. hodina - ZŠ
      4. hodina - 8Gym
      5. hodina - 4Gym

     • Morálne ocenenie žiakov cirkevných škol
     • Morálne ocenenie žiakov cirkevných škol - Obrázok 1Marek Zlacký, Miriam Jakubová, Richard Mocák a Michal Sopiak boli tohto roku nominovaní na Morálne ocenenie žiakov cirkevných škol. Toto ocenenie si študenti prevzali 12. júna 2014 z rúk otca biskupa Mons. Stanislava Stolárika v kostole sestier uršulínok v Košiciach. Zúčastnili sa spoločnej sv. omše, prevzali si ocenenie a boli na výbornom obede. Ako bonus navštívili kostol, najstarší sakrálny priestor Košíc a tajomné podzemné chodby dominikánskeho kláštora.
      Títo študenti počas školského roka reprezentovali naši školu nielen v súťažiach, ale aj na rôznych podujatiach - ako animátori pri našich najmenších, aktívne prezentovali školu na Burze v MsKS, aktívne pracovali v školskom parlamente, vytvárali propagačné materiály školy... Srdečne im blahoželáme a veríme, že budúci rok nás v aktivite milo prekvapia ďalší študenti.

      FOTOGALÉRIA

     • Duchovná obnova 7 100 km od New Yorku
     • 6. – 8. júna 2014 zamestnanci našej školy spoločne prežili duchovnú obnovu spojenú s telesným oddychom na mieste, ktorému minulý rok sv. otec František udelil osobitné apoštolské požehnanie. Penzión Augustineum v Bardejovských kúpeľoch nám poskytol priestor pre pookriatie na tele i na duši. Na prednáškach fr. Ireneja M. Fintora OP, sme sa zamýšľali nad rôznosťou ale aj vzájomnom prepojení všetkého čo okolo nás jestvuje, nad podstatou viery, naším poslaním a spôsobom prežívania našej viery v pravde. Zoznámili sme sa s pomerne neznámou osobnosťou frankofónneho sveta Madeleine Delbrelovou, ktorá nám môže byť vzorom v tom, ako žiť v pravde a šíriť ju aj v nie ideálnych podmienkach. Svoju vieru sme si ďalej prehlbovali spoločnou modlitbou a svätými omšami. Vigíliu Zoslania Ducha Svätého sme zavŕšili obradom ruží, ktorý symbolizoval  rôznosť darov Ducha svätého. 

      Duchovný program bol obohatený o relax - turistiku, spoločný bowling, wellness, ohňostroj, prehliadku veteránov, a to všetko v príjemnom prostredí Bardejovských kúpeľov.

      FOTOGALÉRIA

     • Riaditeľské voľno
     • Dňa 6.6.2014 je pre všetkých žiakov CSŠ v Humennom udelené riaditeľské voľno z dôvodu duchovnej obnovy učiteľov.

     • Podmorský a zvierací svet
     • Nestačí stokrát počuť, také niečo musíte raz vidieť...pestrá zmes farieb, zvukov všetko v jednom – ZOO a Ocenárium v Nyiregyházy. Dňa 30.5.2014 sa žiaci našej školy vybrali spoznávať podmorský a zvierací svet. Cesta bola síce dlhšia, ale v dobrej nálade rýchlo ubehla. A potom už len úžasné zvieratá voľne sa pohybujúce v prírode, žralok v akváriu, Nemo usmievajúci sa na nás z tyrkysovo modrej vody a ešte stokrát viac. Vyvrcholením prehliadky v Zoo bola Tulenia show. Plný dojmov a zážitkov sme sa vracali domov s presvedčením, že sa tam určite ešte vrátime, či už zo školy, alebo s rodinou...a tieto zábery hovoria za všetko.

      FOTOGALÉRIA

     • Úspech v Olympiáde o životnom prostredí
     • V apríli sa naši žiaci zo ZŠ (II. stupeň) a osemroč. GYM (Tercia a Kvarta) zapojili do IX. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže EnvirOtázniky s cieľom prehĺbiť si vedomosti z ekológie a environmentalistiky.  Do 30. apríla musel každý žiak vyriešiť 60 otázok z problematiky životného prostredia, zadaných organizátorom tejto elektronickej súťaže (Slovenská agentúra životného prostredia).  

      O najlepšie miesta súťažilo  882 žiakov zo 162 škôl z celého Slovenska.

      Naši žiaci z kvarty dosiahli obdivuhodný úspech:

        1. miesto -  získal ako absolútny víťaz -  Róbert Karpiel s 57 bodmi   

        3. miesto -  Chiara Frandoferová s 54 bodmi + 2 body po rozstrelových otázkach            

        4. miesto -  Damián Palašta s 54 bodmi + 1 bod.

      K ich úspechu im srdečne gratulujeme!

      Za našu školu súťaž koordinovali  Ing. Saloňová  a  Mgr. Kolesárová.

     • Kočaz - kurz ochrany človeka a zdravia 2014
     • Uskutočnil sa v dňoch 22., 23. a 26.5.2014. Tento kurz bol zameraný na triedu septimu a III.AG. Kurz sa konal formou dennej dochádzky, kde mali študenti možnosť nielen sa niečo naučiť, ale aj spoznať okolitú prírodu. Cyklotúrou pre náročných či výstupom na Jasenovský hrad sa začal prvý deň kurzu. Druhý deň si študenti mohli vyskúšať kardiovaskulárnu resuscitáciu - oživovanie, stabilizovanú polohu, ošetrenie rezných rán, otvorených zlomenín a popálenín. Deň pokračoval prezentáciou záchrannej brigády, kde sa študenti oboznámili s históriou záchranného pluku, lezectvom, potápaním a pyrotechnikou. Tretí deň začal oboznámením sa s činnosťou mestskej polície a turistikou po trase Hubková - Handrix - Kudlovce.
     • MDD
     • Oslava Dňa detí v meste žiakov I. stupňa . „ Dieťa dáva istotu, že Boh ešte nestratil dôveru v ľudí. „

      Všetko najlepšie k  sviatku!

      FOTOGALÉRIA

     • Deň matiek
     • Deň matiek - Obrázok 1Vďačnosť a radosť na spoločnom stretnutí pri príležitosti sviatku všetkých mám.

      FOTOGALÉRIA

     • Zber papiera
     • Zber papiera - Obrázok 1ZBER PAPIERA POKRAČUJE
      AJ PO 16.6.2014 !