• Euroscola

• Euroscola – Deň otvorených dverí

• 22.11.2017 12:00
        • Neboli by to študenti sexty, keby nevyužili ani túto možnosť na zvýšenie povedomia o Európskej  únií. Tento krát študenti nemuseli nikam ísť, ale žiaci iných škôl prišli za nimi. V piatok 3. 11. 2017 v rámci DOD študenti predstavili vyše 100 žiakom 9. ročníka iných škôl projekt Euroscola, fungovanie EÚ, obchodnú politiku EU, bezpečnosť potravín a problém dvojakej kvality potravín. Nezabudli sme ich ani vyskúšať z vedomostí o EÚ a eure, a musíme ich pochváliť za ich poznatky o EÚ. V súvislosti s dvojakou kvalitou potravín sme im predstavili potraviny z Rakúska ako čokolády, čaje, Coca-colu a prací prášok. Všetci uznali, že na prvý pohľad sú výrobky rovnaké ako na Slovensku, ale zloženie výrobkov je iné.  Dúfame, že sa im projekt páčil a veríme, že s niektorými sa stretneme v septembri.

Mgr. Anna Kavčaková