• Prečo si nás zvoliť

• Čo ponúkame

• Cirkevná spojená škola v Humennom ponúka:

• osobný prístup pedagógov a svedectvo deťom aj rodičom,
            • výchovu v súlade s kresťanskou vierou, formačný vplyv kresťanských hodnôt a postojov, ktoré sú užitočné nielen deťom, ale celej spoločnosti – pôsobia preventívne proti kriminalite, závislostiam, hodnotovej prázdnote; sú inšpiratívne a etické, pozdvihujú morálku.

Cirkevná spojená škola je výzvou a ponukou pre rodičov vybrať si z troch typov škôl (Materskej školy sv. Terézie z Lisieux, Základnej školy sv. Cyrila a Metoda a Gymnázia sv. Cyrila a Metoda) a postaviť sa za morálne hodnoty zdravej spoločnosti. Je to možnosť ochrániť naše deti pred takými vplyvmi /pozri. Akčný plán ľudí LGBTI 2015 - 2019/, ktoré v dnešnej dobe negatívne vplývajú na deti v zahraničí už v materských a základných školách.

Hodnoty školy:

• Viera (duchovné aktivity), odbornosť a celkový rozvoj žiakov.
            • Rodinné prvky (vzájomná dôvera a otvorenosť, pozorný a ľudský prístup k žiakom, zdravá náročnosť).
            • Vyučovanie cudzích jazykovanglický, nemecký, ruský a v rámci krúžku talianskyanglický jazyk s posilnenou časovou dotáciou.
            • Zavádzanie nových učebných metód:

- implementácia cudzieho jazyka do iných predmetov,

- prirodzené učenie pomocou metódy CLIL,

- Hejného metóda pri výučbe matematiky,

-rozvíjanie čitateľskej gramotnosti v AJ (pomocou jedného z najlepších internetových   portálov Raz-Kids),

- bádateľsky orientované vyučovanie,

- zážitkové metódy s prvkami dramatickej výchovy,

- americký lektor v rámci Fulbrigthovho programu,

• Využívanie moderných inovačných prvkov:

- práca na interaktívnej tabuli a PC s využitím výukových programov,

- programovanie s micro:bitmi

- využívanie tabletov vo vyučovaní,

- integrované tematické vyučovanie a projektové vyučovanie s využitím internetu,

- škola je zaregistrovaná a otvorená pre spoluprácu so školami v rámci Európy prostredníctvom      programu eTwinning.

• Organizovanie programov aj počas prázdnin - letná jazyková univerzita, výlety a exkurzie ...
            • Starostlivosť o žiakov s ŠVVP.
            • Pôsobenie súkromnej umeleckej školy Via arto na našej škole.
            • Pestrá krúžková činnosť a ponuka školského klubu s bohatou záujmovou činnosťou do 17:00 hod.
            • Plavecký, lyžiarsky a korčuliarsky výcvik, škola v prírode.
            • Úspechy v športových, umeleckých, a vedomostných súťažiach.
            • Kultúrne a duchovné podujatia počas celého roka.
            • Aktívny žiacky a študentský parlament .
            • Možnosť pokračovať v štúdiu na 8 – ročnom a 4 – ročnom gymnáziu.
            • Balíček s pomôckami do 1. ročníka zdarma (sada pracovných zošitov, písacie a kresliace potreby).